• 1
  • 2
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
Стефан - майстор
Лъчезар написа:

Едните би трябвало да са испански, а другите китайския им аналог :-D .
Рискувах и си взех китайски за 24лв/м2, а не испански за 90лв/м2, разлика почти не се забелязваше.
Явно са сполучливи, тъй като майсторите нямаха проблеми при полагането им, а и вече година не са мръднали.
Финансовите възможности на хората са различни. Нека всеки си вземе това, което му харесва, и го задоволява.
polsport написа:
Ми как с очи, ръце и мозък ще разбереш колко ще издържи покритието например
Разлика в качеството на различните производители със сигурност има. Обикновено майсторите предпочитат плочките да са възможно най-скъпи. Защото вземат за труд колкото струват и материалите :?

Предлагам да се направи тест. Ако намерите плочки, които изглеждат еднакви, но от различни производители, и на различна цена, купете по 1 кашон. И попитайте майстора кои са по-добри! Предполагам, че дълго ще се чудят, и накрая повечето ще го ударят на тото :lol:
sunay_r - помощник
Абе чувал съм,че българите все мислят за 100 години напред :lol: . Така или иначе все ще издържат поне 5 години след,което ще ги подмените с други по-модерни.Например сега подменяме плочки,които са отпреди 15 години сигурно и са били модерни,които още не са се счупили обаче ги сменяме.Така,че никога не гледам марката, защото може да се окаже ,че марката не е марка.Работил съм в такъв завод и тези българските плочки само минават границата за да се върнат обратно в българия под производство на друга страна.
vidrata - специален-специалист
Бреййййййй а вие турците да не си правите ремонт на банята всяка година???
BanoTheWolf - специалист
Личен пример - закупихем плочки, които са 20*20, но едно кашонче се оказа нещо от сорта на 21*20см. Имаше разлика в размера им и естествено оттам тръгна проблема. Качествената плочка според мен е по-здрава, но за да се разбере трябва да ти мине през ръцете както каза n_a , цялото количество видимо да са еднакви по вид, размер, шарка дори. От моя пример имаше едни, дето бяха по-отсечени на места,по-тънки. И пак от личния опит поради изброените причини някои плочки се чупеха по-лесно, на места фугите не бяха качествено направени. Баща ми ги лепи (не за първи път се докосва до тази материя) и смея да твърдя, че са много добре направени, така че проблема не бе в нашия телевизор :) Най-добре е да са внесени от чужбина (Испания например)...
sunay_r - помощник
vidrata
Пред българи имах предвид всички като нация, не сме по-различни от вас. Не го казах с цел да обидя някой.
ronik - специалист
Моите плочки, уж първо качество, а почти на всички им намерих дефекти. Тия хора нямат ли качествен контрол. Най-гадно беше разликата в размера с около 1мм. Не знам каква е технологията на фаянса, но не мога да приема, че някой ще се занимава професионално с нещо и ще допуска такива груби грешки.
mici - специалист
Когато купувах плочките (теракота) избирахме с жената цветове, размери, цена.... Но някои неща ми убягнаха от вниманието, например на кашоните си пише, че фугата е препоръчително да бъде над 5 мм, т.е. явно размерите не са точни и с по-широка фуга ще се заличи разликата. Ама кой да чете? Чак когато направих няколко квадрата с 2 мм фуга разбрах какво означава това. А за цените - убедих се, че големите магазини и вериги поддържат почти винаги най-добри цени.
masteradmin - майстор
Аз като купувам фаянс вземам 2-3 плочки и ги подравнявам по пода и гледам дали имат разлика в размера. И ако има и минимална разлика въобще не ги и купувам. Като това няма нищо общо с гланца.
Привет на всички. Наскоро си купих плочки на някаква турска фирма Graniser, някой да има някакви впечатления или да е чувал нещо за тази фирма
ronik - специалист
mici написа:
Но някои неща ми убягнаха от вниманието, например на кашоните си пише, че фугата е препоръчително да бъде над 5 мм, т.е. явно размерите не са точни и с по-широка фуга ще се заличи разликата. Ама кой да чете?
Това е фино изделие! Да не могат да докарат точност под 0.5 мм в 21 век е трагично!
  • 1
  • 2

Тема "Как да различа качествени плочки от некачествени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: