Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
nik1357 - напреднал
Здравейте,
Във връзка с направата на басейн рибарник се интерисувам как мога в домашни условия да обработя отпадък от магазин-термосвиваемо фолио, и/или други найлонови отпадъци,така че да го направя на дабели плоскости -примерно 4 мм,след което да ги слепя и да облицовам басейна си.
Намерих производител и цената е поносима ,но не и за безработни.

Мисля си, че ако има такава технология, може да помогнем частично да се реши проблема с летящите навсякъде найлонови торбички.
rockwall - майстор
като почнеш някъде тема не почвай и на друго място , защото ще й изгубиш следите

това за торбичките е добро, но ми се струва че идеята ти е доста "японска" - т.е. хубаво, ама не и за БГ.

Ако имаше вариант за такива преработки нямаше да купуваме фибран и стиродур (за жалост) и нямаше да летят торби из планини и плажове

Дано наистина някой ползва отпадъците в бъдеще

ако питаш за изолация по принцип - виж в другия пост за шараните, който остави - за изолация дето ще си я направиш сам с няколко кофи и четка
nik1357 - напреднал
това за торбичките е добро, но ми се струва че идеята ти е доста "японска" - т.е. хубаво, ама не и за БГ.

Ако имаше вариант за такива преработки нямаше да купуваме фибран и стиродур (за жалост) и нямаше да летят торби из планини и плажове

Дано наистина някой ползва отпадъците в бъдеще



ОТНЯКЪДЕ ИМАМ ИНФОРМАЦИЯ ЗА ТОПЕНЕТО НА ПОЛИЕТИЛЕНОВИТЕ ОТПАДЪЦИ.Вече не помня откъде.Лошото е че е непълна.
Някой ми обясни че топенето става като се затворят отпадъците и се вкарва горещ въздух.
Някой ако знае някакви подробности нека обясни
Iliev Labs - специалист
:? Не помня и аз.

След като се измият, се сушат два часа на 80 градуса. После се топят. Не знам дали е валидно за всички пластмаси. Така не се получават балончета при топенето. Защо не направиш няколко евтини експеримента, не би трябвало да е толкова сложно. Ако работиш с един вид по-бързо ще постигнеш задоволителни резултати.

Тема "как да рециклирам найлонови отпадъци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: