Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
Ако може някоя статия за това как се прави мотоциклет или мотопед моля ви се.Искам да си направя.
Борис - специалист
Онемях , Харли , Хускварна,БМВ,Япнците това го правят повече от сто години, а ти искаш съвет да си го направиш сам в гаража. Може . Но-по добре гледай Дискавъри или Виасат експлорър.Събери си техните инструменти и дерзай.Желанието ти ме възхитти. Не слушай никого , а прави каквото си искаш.При резултат сподели радоста си.
velsi - Почетен майстор
Трябва долу-горе да си наясно какво искаш да постигнеш като краен резултат. Както и да ни кажеш с какво разполагаш: като инстументи, умения... имаш ли двигател, колела... всичко ли ще правиш сам или ще използваш нещо готово за база, което ще модифицираш... Иначе идеята е добра, правил съм подобни неща.
velsi написа:
Трябва долу-горе да си наясно какво искаш да постигнеш като краен резултат. Както и да ни кажеш с какво разполагаш: като инстументи, умения... имаш ли двигател, колела... всичко ли ще правиш сам или ще използваш нещо готово за база, което ще модифицираш... Иначе идеята е добра, правил съм подобни неща.
Ами мисля да си взема само двигател,и рамка(нз как му е точното наименования),и гуми.Другите неща сам ще си ги правя.Няма да правя много неща сам,имам почти всички инструменти,но не знам плана по който трябва да работа,а пък за горния отгвор аз лично имам мотор ,просто искам сам да си направя.
Борис - специалист
Ендуро ли ще правиш или и за магистралата?
Стефан - майстор
Ако имаш нужните умения и инструменти, възможно е да сътвориш нещо. Даже може и да тръгне :lol:

Въпроса е след това какво следва - узаконяване, конструктивна документация, регистрация! Ако не успееш да се справиш тук, творението ти ще си остане за собствена утеха.
Борис написа:
Ендуро ли ще правиш или и за магистралата?
Магистрала.

Та някой да ми помогне с нещо?Откаде да тръгна?
Dare_Devil
От сериозен чертеж, подплатен с якостни изчисления. Това може и да не ти е нужно принципно (не е чак толкова трудно "по интуиция" да се направи нещо, което да не се разпадне при нормално натоварване), но без него можеш да забравиш минаване през Технотест, респективно регистрация в КАТ.
Другия вариант да избегнеш тази разкатавка е да купиш мотор, да го регистрираш в КАТ и след това да използваш от него тази част, на която е серийния номер на рамата (обикновено шийката за вилката) и двигателя.

Тема "Мотоциклет или Мотопед?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: