Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
dragnev1 - напреднал
искам да си направя мултифункционална дървообработваща машина а именно абрихт, фреза, и циркуляр ако някой си е правил моля да пусне някаква схема или идейка като как да изглежда укакъв мотор да се ползва и други акъли. :?
dragnev1 - напреднал
хайде де престрашете се :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Странно си формулирал въпроса. Вземаш някакъв мотор и градиш другото около него.
Я бъди конкретен.
Vlad_g - специалист
Вземи си купи. Прекалено много нерви, събиране на материали и време ще ти отнеме. С удоволствие бих се разтърсил за инфо и бих помогнал с някое чартежче, ако си решил да го направиш сам /за идеята/.
dragnev1 - напреднал
точно това искам да направя а то да си купи всеки може :-D
dragnev1 - напреднал
та за по конкретно за гоблените на жената рамки мисля да правя та с една машинка всичко де
karamundi - специалист
на битака има готови и то доста евтини
shotik - майстор
dragnev1 написа:
точно това искам да направя а то да си купи всеки може :-D
Аз също те съветвам да си купиш ,една руска с циркуляр 180 мм,абрихт 160 мм,шмиргел,борапарат и струг около 280 лв нови по Илиянци,иначе ще събираш части от тук,от там ,трябва да ги съгласуваш,особено остта и ножовете на абрихта,затягащите ги призми и др,голема врътня е/трябва прецизно балансиране ,за да не бие при около 4000 об/мин/.
Аз имам такава от по-старите с 100 мм абрихт,но основите се разпаднаха след 32 г работа,а те са от ЦАМ,правиха ми основа,но се усеща биене и ножовете ги свалих ,не смея да рендосвам.

Тема "колеги помагайте" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: