• 1
  • 2
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
rumen302 - специалист
Някой може ли да ми даде съвет от някакви подръчни материали да си правя бързоварчета за кафе, че тия, дето се продават, вече станаха много скъпи, а и често горят?
asinka - специалист
Имаше едни китайски, продаваха се масово и май-май се харесваха масово.
Представляваха пластмасова каничка, на дъното на която има реотанче.
При бърза нужда-действат бързо.
До тук добре.
Една вечер, къпейки бебето си (сега вече госпожица на 6 годинки) имах именно такава остра нужда от топла вода.
Включих въпросното бързоварче, то гръмна, като цялата вода, която беше в него заля дъщеря ми.
Искам само да ти кажа, че по-уплашена в живота си никога не съм била.

Моля те, не рискувай с това.
Прежали някой лев и си купи качествен уред.
Лъчезар - специалист
най-лесно с лъжички и дървена дръжка за изолатор, завира за около 5-6секунди 150мл вода. Вместо лъжички може да се използват и бръснарски ножчета, но при малко разстояние бързо изгарят.
Да предупредя, че е изключително опасен уред за не електротехнически запознат персонал.
Master_Kenobi - V.I.P.
Прави сте, колеги!
Ще перефразирам един друг колега, не помня кой беше... Тук е НАПРАВИ САМ, а не УБИЙ СЕ САМ! :shock:
Justy - майстор
asinka написа:
Имаше едни китайски, продаваха се масово и май-май се харесваха масово.
Представляваха пластмасова каничка, на дъното на която има реотанче.
При бърза нужда-действат бързо.
До тук добре.
Една вечер, къпейки бебето си (сега вече госпожица на 6 годинки) имах именно такава остра нужда от топла вода.
Включих въпросното бързоварче, то гръмна, като цялата вода, която беше в него заля дъщеря ми.
Искам само да ти кажа, че по-уплашена в живота си никога не съм била.

Моля те, не рискувай с това.
Прежали някой лев и си купи качествен уред.
Асинка, май си имаш постоянна закачка с тока :lol:
asinka - специалист
Абсолютно прав!
Нещо не можем да се погодим с това приятелче :wink:
Justy - майстор
Променливият ток е голям чешит - половин период мисли едно, другата половина - обратното. Върви, че му угоди :lol:
Master_Kenobi - V.I.P.
Е, да, ама правият е по-опасен при удар. Не дай, Боже, да те закове... :skeptisch:
sek.1 - специалист
Тия изпълнения с бръснарските ножчета и лъжичките ги правехме някога в казармата и редовно накой си ходеше с опушени ръце :-D
Лъчезар - специалист
Master_Kenobi написа:
Прави сте, колеги!
Ще перефразирам един друг колега, не помня кой беше... Тук е НАПРАВИ САМ, а не УБИЙ СЕ САМ! :shock:
Ако човек е предпазлив и спазва основните правила, гарантирам че няма да има дори и опушени ръце.
  • 1
  • 2

Тема "Направа на бързовар" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: