Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
Vlad_g - специалист
Здравейте и от мен.
Откачих когато си получих сметката за ток за юни. 88 лв. Като дори и пц-то съм спирал :evil: :evil: :evil:
Та на темата: Решил съм да си направя домашен ветрогенератор и да си спестя някой лев. Разположението на кочината ми е твърде удобно, на 13/13 етаж и тавана ми е близо :-D Освен това блока е на байр и има ветер нонстоп.
Намерих един много готин продукт, не в бг, мисля да си го копирам.
Генератора се задвижва от винт, а не от перки. Много яко, нямаш нужда от височина. Спрял съм се на 70 см.
Имам обаче проблем. Затова реших да се обърна към Вас.
Моля, ако някой знае нещо за динама/генератори, нека да светне.
Искам да разбера на какви минимални обороти се генерира електричество в динамото за автомобил/примерно ваз 21.../.
В сайт на производител видях, че минимум се достига на 3 000 мин-1,
обаче това значи редуктор/мултипликатор с i = 100, че и отгоре.
Ще Ви бъда много благодарен. Готов съм да споделя идея, картинки и т.н.
Последна промяна от Vlad_g на чет авг 07, 2008 8:53 am, променено общо 1 път.
Vlad_g - специалист
Май темата не Ви е интересна.
velsi - Почетен майстор
Абе тя е интересна, но при нас няма толкова вятър... Пък и как мислиш, някой дали има собствен опит с това?
Vlad_g - специалист
все пак има доста знаещи електротехници/инженери/ във форума.
angel_ov - специалист
Master_Kenobi написа:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... highlight=
Направо се зарибих по 2 кв. генератор! Живея на най-високото и най-ветровитото място в В. Търново на последния етаж. Някой, ако има преки впечетления, моля да сподели. Иначе доколкото разбрах спокойно се добива 2 кв. ел енергия (ако съм разбрал правилно и ако е вярно писаното) Като за начало ще проверя средната скорост на вятъра.
Vlad_g - специалист
Здрасти.
хич не ти и трябва да мериш. Смятам, че ще е достатъчно слаб вятър за целта. Всъщност въпросът е хубав мултипликатор/намерих производител, произвеждащ такива с i < 1000/, който и при 30 оборота на винта ще ти подава достатъчния минимум обороти на динамото. По-скоро трябва да се увериш за постоянството на течението.
С удоволствие, ще разисквам всички въпроси по темата/и не само/.
velsi - Почетен майстор
Я обясни ако обичаш за този мултипликатор. Това някакъв редуктор ли е? :?
scalpelo - напреднал
Сподели и малко за готиния продукт, който мислиш да копираш :)
Vlad_g - специалист
Muлтипликатора е повишаващ "редуктор". Самата дума редуктор идва от редуцира, нали?:)))
Най-точно казано това е предавателна кутия за повишаване на оборотите и намаляване на мощността.
Продукта е комбинация от пв панели и ветрогенератор, като е направено с винт, за по малка височина на устройството. Лично според мен панелите не са напълно ефективни, освен около обяд, защото сянката намалява отдаваната енергия от целия! панел. Вярно, че са наклонени и сянката не е голяма, но тук става дума за миливатове.
Ето и линкче на тая работа: http://www.tangarie.com/

Тема "Домашен ветрогенератор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: