• 1
  • 2
Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
stefko047 - специалист
Сега е сезона на ракиите и ми се появи проблем добих 100 тина литра от тази течност но немога да намеря съдове за съхранение имах дамаджани но от местене оттук на там са се пукнали и са вече безполезни дайте ми някакъв съвет как да я съхраня на пласмасовите им нямам доверие а и дали са здравословни .Помогнете ми форумци благодаря ви предварително и се извинявам ако не съм писал тази молба където трябва.
Osiris - специалист
в дъбови бурета а и аромата ще се подобри :-D
laki1968 - специалист
дръвото ш му изпие некое кило от пърцуцата ама ако не е дръжало кисало вино верно ще е по добра...(убаво драконче-къде ги фащаш???)
sspoko - специалист
В baumax видях 20литрови стъклени дамажани, които са по добър вариант от пластмасата но е хубаво първо да престои в буре все пак.
MamaMy - майстор
Дай да ти я съхраняваме. Аз мога да взема 90 литра, а за другите 10 търси друг :wink:
vasilev - специалист
купи си бидон със знак х което значи че е за хранителни продукти и след като налееш ракийката сложи в нея дъбови или черничеви клечки следи я за цвета и като ти хареса ги извади защото ако ги държиш прекалено дълго може да придобие стипчив вкус.
:partyman:
stefko047 - специалист
купи си бидон със знак х което значи че е за хранителни продукти и след като налееш ракийката сложи в нея дъбови или черничеви клечки следи я за цвета и като ти хареса ги извади защото ако ги държиш прекалено дълго може да придобие стипчив вкус.
Къде да го търся този знак X и друго в тези 10литрови бутилки от минерално вода ми казаха че практически мога много дълго време да държа ракията дали е верно . :?
Последна промяна от stefko047 на съб апр 24, 2010 6:41 pm, променено общо 1 път.
vasilev - специалист
Става и в такива бутилки но клечки сложи задължително
stefko047 - специалист
Намерих стара и изсъхнала черница и я нацепих на клечки срязах 3 зелени ябълки и 3 дюли и дано се получи.
  • 1
  • 2

Тема "съдове за ракии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: