Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
bobi111 - помощник
тъй като не съм сигурен за кои раздел е въпроса избрах тук пък ако трябва преместете го, въпроса е (или статия ако има) на около 4 метра от блока ми има ел. стълб аз съм на четвъртия етаж и за съжаление от няколко месеца точно срещу моя етаж имам монтиран излъчвател или антена (не знам как му викат) на боклуците от глоб.л като ме дели само една панелка от стълбът, интересува ме колко вредно може да е това за мен и семейството ми и какво мога да направя по въпроса, като антената е монтирана без да се пита никой и без да се казва нищо на никой, като случайно от някакви техници (без надписи по колата) разбрах на коя фирма е, и по принцип има ли в наще скапани закони на тая овча държава упоменато къде да се разполагат такива антени по принцип има и върху блокове и къщи но съм почти убеден че не е безопасно
mitko414 - специалист
Пусни една снимка на антената.
Така, както я описваш не ми прилича да е на мобилен оператор, по-вероятно да е на някоя безжична мрежа.
bobi111 - помощник
съжалявам че са тъмни но ако не се разбира ще снимам и през деня, виждал съм такива и по блокове и къщи ?!?!? но мисля че е гсм!

Изображение

Изображение

Изображение
damian_7 - специалист
Доколкото мога да ги различа от снимките ми приличат на антените на М-тел, които са закачени на един съседен блок. :?
masterval - майстор
Нищо не разбирам от снимките, но по принцип, има значение накъде гледат антените. Всяка антена й се задава ъгъл на излъчване по хоризонтала и вертикала. Ако не е насочена директно в прозорците ти, не би трябвало да има проблем. А ако гледа към теб, трябва да има разстояние поне 35 метра - не знам дали е така по някой наш закон, чел съм го по чуждоземски сайтове за излъчването на антените. А и да го има в закон, кой ли му пука? От няколко години с някаква наредба е забранено кабелните телевизии да минават въздушна, е и кво?
Но нищо не ти пречи да се оплачеш!
emil_v r - майстор
Не е безопасна , може да ти отключи рак , ако си предразположен .
Викни ловджия , и гръмни онази антена която сочи към теб .
Един патрон струва 2 лв.
Ниско долу :wink: :-D , че са синфазни .
bobi111 - помощник
emil_v r написа:
Не е безопасна , може да ти отключи рак , ако си предразположен .
Викни ловджия , и гръмни онази антена която сочи към теб .
Един патрон струва 2 лв.
Ниско долу :wink: :-D , че са синфазни .

хубав съвет но какво наистина мога да направя в смисъл къде да се оплача ... а по принцип са разположени на 90 градуса спрямо моята стена където спя но това не ме успокоява много ?
solo5 - майстор
когато се слагат такива антени се иска съгласието на живущите в околните сгради (доколкото знам)
явно са искал да спестят някой лев и затова не са я сложили на някой блок

ето ти малко линкове по темата: http://www.google.bg/search?sourceid=na ... 1%80%d0%b8
bobi111 - помощник
solo5 написа:
когато се слагат такива антени се иска съгласието на живущите в околните сгради (доколкото знам)
явно са искал да спестят някой лев и затова не са я сложили на някой блок

ето ти малко линкове по темата: http://www.google.bg/search?sourceid=na ... 1%80%d0%b8

мерси, ще се чете
svetliopi44 - Чирак...
:)
Последна промяна от svetliopi44 на пет ное 13, 2009 8:58 pm, променено общо 1 път.

Тема "леко странен въпрос за ГСМ антена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: