Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
crez - майстор
null написа:
crez написа:
romanpm написа:
Знам че има производство на малки WG - 1 kwt работещи в паралел с мрежата т. е. акумулират в нея ! Искам да си помогнем защото не е невъзможно! Но как ?
Подаване в мрежата на произведена от теб ел. енергия за сега у нас е противозаконно. Нужно е промяна в закона за енергетиката и тогава произведената от теб ел. енергия и отчетена ще ти се приспада от общата консумирана.
Нямаше ли нещо такова, че са задължени да ти изкупуват екологично изработената енергия. Имаше нещо такова, че тецовете дето цапат имат квота, която трябва да бъде "зелена" и като не могат сами да си я произведат са длъжни да я купуват.
Е предполагам, че трябва нещо си там да се сертифицира и регистрира преди това.
Да има, ама трябва да си регистриран производител на ел.енергия, като например АЕЦ,ТЕЦ и др.,качеството на подаваната енергия да отговаря на стандарта, характеристиките и да не се променят да имаш регистрирани и проверини прибори за отчитане и др. неща. За частно лице това все още не важи.
ок - кратко, точно и ясно моята позиция:

1. Скоростта на вятъра е основният фактор по който се определя производителността на дадена турбина.

2. За достигане на зададената предварително мощност от генератори над 100 кВ ти е нужен вятър от порядъка на 12-14 м/с.

3. За малките генератори тези цифри са по-малки.

4. Дори и в картата по-горе си пише - "Теоретично" (тея типове от министерството не знам защо поне не са си превели картата - не знам от къде са я взели - това е линка с картата)

5. Тази карта е създадена (най-вероятно) като дирекно се заместят коефициентите в дистрибуцията на Вайбул - пак повтарям - това е математически модел който описва скоростта на вятъра в зависимост от няколко географски фактора. Сега мисля че е очевидно че тя не отразява дали на хълма зад къщата на бай Пешо има вятър - нали ?

6. Хипотеза 2 - картата е създадена възоснова на измерванията на няколко станции в страната - ами пак очевидно не може да ти каже дали имаш достатъчно вятър в задния двор.

7. Хипотеза 3 - картата е създадена чрез комбинация от двата метода - пак не може да ти послужи за почти нищо.

8. Това за предците мисля да не го коментирам - мисля че за всеки е ясно че моментното положение не е такова каквото е било преди 10, 20 ,30 години - най-малкото което е - Китай го е нямало да ни снабдява със стоки на безценица; Запада е нямал толкова стари тубини които да ни продава на безценица;

9. Това за необходимата площ дето си го копирал тук е много хубаво нещо, но аз мога да ти покажа една турбина която е монтирана буквално на кол - самоделка, не знам колко работи, но сигурно и трябват 2 квадрати метра площ

Извод: При големи турбини разходите скачат неимоверно, защото ти трябва подходяща площ, силен вятър и всички тея неща които си писал (може би) влизат в действие.

При малките - можеш сам да си ги инсталираш = спад на разходите; и най-важното : не ти е нужен толкова вятър.
crez - майстор
Намерих някаква статия за този проблем, ето може би най важното:
Комбинирани вятърни и фотоволтаични електроцентрали" разкрива пред инвеститорите възможностите да изграждат много печеливши енергийни обекти, ползващи напълно безплатните и екологично чисти природни ресурси - а именно вятъра и слънцето. Нашата страна е надарена с много добър ветропотенциал и същевременно - с голямо слънчево греене. Като се има предвид, че от началото на 2007 година у нас токът от ветрогенератори се изкупува по 9 евроцента за киловатчас без ДДС, а генерираното електричество от фотоволтаици е с преференциална цена 40 евроцента киловатчас, то инвестициите в такива обекти се възвръщат бързо и сравнително равномерно през сезоните. Комбинираните ветро-слънчеви електроцентрали имат сравнително равномерно месечно електропроизводство, което е предвидимо и предсказуемо, особено за частта му генерирана от фотоволтаиците. Освен това, поотделно изградени вятърни и фотоволтаични електроцентрали имат по-високи капиталови разходи за единица инсталирана мощност и по-скъпи оперативни разходи. Затова именно комбинираното използване на двата вида възобновяеми енергийни източници е по-печелившата инвестиция, спрямо поотделно изградени вятърни или фотоволтаични електроцентрали.
Мен много ме заинтересова подобен начин на решаване на проблема с енергото особенно за вилата. Да, скъпа инвестиция ,но вичко е въпрос на бакалски сметки.
Vlad_g - специалист
Гледах, търсих и пак не видях че има такава тема. Както и да е.
Искам да Ви кажа, че малко по-малко държавата се взема в ръце по тая област. Т.е. както си му е редът се опитва да задуши и това добро начинание. Например: слагаш си пв панели на къщата, те са 5 квп, харчиш вечер от акумулаторите, през деня ги зарежда /4-5 часа/. Останалото време тока требе да тече, отива в преносната мрежа и ти си гушаш паричките :lol: . Чакай, има едно условие: едно слънчево-енергийно одитче /мин. месец, мин. 3500 лв./. Я още едно условие: Трябва да получиш лиценз за производство на ел.енергия. /мин. месец, мин. 1000 лв /подновява се всяка година, след замерване/. Ама то имало и още: Договорче с ЕON, CEZ..... /проучвания, скици, мислене, парички, институции и т.н/. Изтърпяваш, справяш се и накрая най-готиното: Съответната преносна компания ти заявява, че енергията не отговаря на параметрите и отказва да изкупува :razz:
Не е задължителен сценарии, всеки може да си го разработи и сам. :wallbash:
Master_Kenobi - V.I.P.
Vlad_g написа:
Генератора се задвижва от винт, а не от перки.
Може ли по-подробно? Или нещо снимка, чертежче...
Vlad_g - специалист
въпросното нещо.

Прикачен файл

gus_header.jpg
gus_header.jpg (23.01 KиБ) Видяна 11845 пъти
kaltchevmg - специалист
Ето един български сайт с вятърни генератори със цени.
http://www.chepakov.com/products_HM.htm
генератор 2000w струва 4860лв
Последна промяна от kaltchevmg на ср авг 13, 2008 4:09 pm, променено общо 1 път.
Vlad_g - специалист
Invertora и трите акумулатора, ще са най-съпото. И смятам да излезе към 1000 лъва за 2 кВт. Стига пича дето ще ми прави контролерите да не ми отреже главата.

Тема "Ветрогенератори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: