Тук ще поместим информация за всички статии които искате да напишем.
искам да си сложа вътрешна изолация със стилиопор,мрежа и замаска.Aко някой може да ми обясни как става ще сам много благодарен :cry:

Полезна информация:
Вижте препоръчани майстори и фирми за вътрешна изолация
Намерете доказани специалисти за външна изолация
Rumen Iankov - специалист
А стените с латекс ли са или тапети.И по-добре си сложи фибран по стените а на тавана може и стадиопор.Иначе мажеш една ръка теракол като шпакловка.Като исъхне почваш да лепиш фибрана.После дюбели.След това мрежа с теракол и накрая гипсова шпакловка.Успех в начинанието. :)
Master_Kenobi - V.I.P.
Dani_o написа:
искам да си сложа вътрешна изолация :cry:
Няма такава изолация. Просто е заблуда - ако искаш да си дадеш парите и да си мислиш, че ти е по-топло - действай. Е, верно - тънко ще ти дойде и е лесно, ама не може, хем ********, хем душата в рая. :lol:

Както казвам: вода и студ се ловят отвън. Ако ти протече покрива на панелката, нали няма да лепиш хидроизолация от вътрешната страна на плочата. Защо правиш това обаче с топлоизолацията?! :?

Т. нар. вътрешна изолация, освен, че на практика не върши работа е вредна за сградите и може да създаде дискомфорт на обитателите им.
Rumen Iankov написа:
...И по-добре си сложи фибран по стените...
Абе, защо срещам такива налудничави съвети няколко пъти днес?! Фибран на външна стена! :shock: Някой да не е променил физичните закони тия дни и аз нещо да съм изостанал? :roll:
Нищо лично колега, ама...

Ще взема да отворя тема по въпроса като намеря малко време. Да видим какво ще се "чуе" в нея. :?
Тани - модератор
Най добрия вариант за вътрешна изолация е с вата и гипскартон, но ако си решил с друго , по-добре е да е с XPS (фибран) , защото не е паропропусклив.

Master_Kenobi отново призовавам първо да се чете и после да се пише! Хайде за мнението тук като и да е , но да пускаш нова тема за нещо толкова дискутирано [-X [-X [-X
Master_Kenobi - V.I.P.
Тани написа:
Master_Kenobi отново призовавам първо да се чете и после да се пише! Хайде за мнението тук като и да е , но да пускаш нова тема за нещо толкова дискутирано [-X [-X [-X
Съгласен. Ще намеря тема, където да се изложа. :-D Тезите си, де! :)
masterval - майстор
Нещо ми се струва, че Master_Kenobi в случая е прав, а Rumen Iankov - не чак толкова?
Кажи, Тани?
velsi - Почетен майстор
Хич даже не е прав. Казвал съм го и преди: не желая да плащам, за да топля стените! Затова съм си направил вътрешна изолация. Не навсякъде, но където я има ефекта се усеща. Който иска да акумулира в стените и е убеден, че има икономическа изгода в това нека го прави. Не казвам, че външната изолация не върши работа, но това не е причина да се отрича вътрешната. Още повече пък по начина, по който Master_Kenobi го прави.
masterval - майстор
Дай да отделим този "вечен" спор в отделна тема или да го прекратим?

Аз, например, съм много против вътрешната изолация независимо от материалите (изключвам вата и гипсокартон в комбинация с външна изолация).
Няколко пъти съм правил, никой не остана очарован до пролетта :-D
А това на Янков, да ме извини, ако не съм прав, ми прилича повече на бъзик, а не на доброжелателен съвет.
velsi - Почетен майстор
Е, пиши ме мене към доволните. Изкарал съм една зима и едно лято вече.
А глупостите, които Master_Kenobi е написал бих изтрил с чиста съвест, но просто ги видях късно.
masterval - майстор
Последно писмо и преставам, че ще замяза на чатене.

Сещам се за една фраза-мъдрост, казвана по различен начин и различни поводи. Горе-долу гласи "Къща, в която не се живее, се руши (бързо)".
Къща, изолирана отвътре, е все едно никой не живее в нея, зиме тя е ледена и мокра, мокра и ледена... Лете - обратното.
:? :?

Тема "как да си направя вътрешна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: