Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ESPACE - майстор
съб май 04, 2024 12:13 pmivanovbg написа:
Ще изчакам да се изчерпите и да отговори човека, и после ще му кажа къде е проблема.
Дръжки ще му кажеш. Толкоз си зле по темата, че можеш да си пример за Дънинг-Крюгер!
Някой по-якичък магнит няма ли да му предложиш да сложи?
ivanovbg - майстор
Магнит се слага задължително ако има буферен съд който не е от неръждавейка и не е емайлиран. И стои в буфера.
Едни магнитни слушалки мое да подобрят много нещата.
Давай, Иванов! Ремонтирай инсталацията на човека- вярвам в теб!
Сега е момента да зададеш няколко уточняващи въпроса. Правилните.
ivanovbg - майстор
Неее, ще ви изчакам да се изчерпите :-D
b1shon - помощник
Благодаря на всички в дискусията... Та да дам малко повече подробности.
Котела е комбиниран, но се ползва предимно на пелети.
Монтиран е 2021 и 2 зими е работел колкото да поддържа температура за работа в помещенията докато завърша всичко вътре.
Ноември миналата година се нанесохме и започнах да наблюдавам този проблем с въздуха в системата. До тогава не съм имал проблеми с това.
Арматурата е изцяло от месинг, а колекторите на двата етажа са на Емети с фабричните им обезвъздушители.
Котела е фероли и нямам вързан бойлер към него, защото температурата на водата не минава 32 градуса...
Лирата ме съмнява да е алуминиева... Та единственото което ми идва на ум е да са дефектирали обезвъздушителите на Емети.
Системата по принцип на студено е на 1.2 бара, а като работи котела е на 1.5 преди да започнат проблемите.
Тръбите в пода и магистралите от котела до колекторите са на хенко с алуминиева вложка.
Някакви предположения преди да стрелям на посоки?
MamaMy - майстор
Аз от тези автоматични обезвъздушители само главоболия съм имал. След като смених 30бр. със стандартни сферични кранове се родих. Преди все тичах с едни легени и един джоб метални капачки за авто-вентили. След смяната цялата далавера беше в едно шише от безалкохолно с пробита капачка, един холендров накрайник с резба 3/4 и около 1м силиконова шлауха 8мм. В шишето наливаш 3-4 пръста вода. През капачката прекарваш шлаухата докато края се спусне под вода. На другия край на шлауха е набит холендровия накрайник който се завива на кранчето. Отваря се леко крана докато спре да бълбука в шишето. Процедурата я правех само на отделни щрангове които имаха прокапващи кранове и от там смучеха въздух. Същото се случваше при спряна помпа и система надута до 2,6 бара.
Направил си го по трудният начин (също и скъп), поправил си го по неправилният.
Отоплителният свърши, та мога да броя 10 години с по един АО на радиатор. Седят си още и с пластмасовите тъпачки.
Две години четене не е малко. Само Иванов е самороден талант.
Мисля, че обрича потърпевшият на още страдания. Дано греша, а той да познае от първия път!
ESPACE - майстор
МамаМу, няма как да смуче въздух нещо надуто над атмосферното налягане, освен ако в засмукващата страна на помпата не пада под него.
В случая в тази тема е ясно че не е въздух, щом налягането се вдига. Става някаква електрохимична реакция и се отделя газ в системата. Ако b1shon, когато обезвъздушава лирата поднесе пламък от запалка сам ще се убеди.
Моята препоръка е за смяна на водата и после пълнене с добавяне на антифриз.
b1shon - помощник
Системата е пълна с пропилен гликол в съотношение може би след всичките допълвания и източвания 1:15 или по-малко. Беше 1:10 в началото.
bigdragon - майстор
:furz:
съб май 04, 2024 5:48 pmb1shon написа:
Системата е пълна с пропилен гликол в съотношение може би след всичките допълвания и източвания 1:15 или по-малко. Беше 1:10 в началото.
С това трябваше да започнеш.
Сега ако кажеш, че и въздуха мирише на пръдня, :furz:
няма да има никакви съмнения от къде е...
Последна промяна от bigdragon на съб май 04, 2024 6:16 pm, променено общо 1 път.

Тема "Проблем с въздух в затворена система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: