Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bobyl - специалист
[-X Със сигурност няма да го направиш по тази схема , защото ще се намерят достатъчно хора да те разубедят .
Според мен не може да минеш без бойлер със серпентина - питейната и отоплителната инсталация трябва да са отделни . Какво става с питейната вода след като се влее в нея водата от радиаторите :yawinkle:
sian - специалист
masteradmin написа:
Чакайте какъв е проблема, че е парното е директно към водопровода. И какво общо имат атмосфврите на хидрофорната помпа ?
Дали инсталацията ще издържи налягането . Значи топлата вода и бойлера е затворена от възвр. клапан и когато грее нагрев. налягането се повишава. Може да достигне 7-8 атм.
masteradmin - майстор
Водата е от кладенец. Немисля да я пия в никакъв случай. Чесно казано се надявам вие да ме разубедите.
Тръбите с алуминиева вложка ще издържат няма проблем.
LazarGanev - "Велик майстор"
270 лв е един бойлер със серпентина
bobyl - специалист
masteradmin написа:
Ами за да е по - евтин бойлера. Какъв е проблема че ще се къпя с вода която е циркулирала в два алуминиеви радиатора ? Това все пак е вила няма да работят нонстоп. Ако спестя пари от бойлера (да не със серпентина) мога да купя по - скъпа хидрофорна помпа.
Да е по-евтин ... колко да е по-евтин , 60-70лв. - заслужава ли си ? Виж тук : http://www.marden-bg.com/?town=%D0%BF%D ... 748&type=t
filmatoplo - майстор
Да допуснем че индиректно стане инсталацията -чрез бойлера макс 50 градуса ще загрява водата за радиаторите , тоест с тази температура на водата дали ще се стоплиш :? Над 50 градуса то просто нонстоп ще работи нагревателя и може да се подпали ела в бойлера -малко е рисковано.
LazarGanev - "Велик майстор"
Така е, сегашните бойлери са с много хилави инсталации
masteradmin - майстор
Вижте много бойлери смених в къщи и емайлирани и със стъклен контейнир и какви ли не други само неръждавейка издържа теста. Тъй като бойлера е на тавана над банята, трябва да е хоризонтален.
Колко струва според вас хоризонтален бойлер от НЕРЪЖДАЕМА СТОМАНА със серпентина. А и като е без серпентина(отворена инсталация) според мене няма нужда от разширителен съд и обезвъздушаване.
Въпросите ми може и да не са много компетентни, но аз съм любител. Ще уважа всички мнения на специалисти. Ако кажете че не става просто ще сложа 2 печки.
bobyl - специалист
masteradmin написа:
Ако кажете че не става просто ще сложа 2 печки.
На прав път си - с два електрически конвектора по 1.5kW си решаваш всички проблеми - нали обсъждаме вила , която не се обитава постоянно ?
Последна промяна от bobyl на нед фев 06, 2011 7:12 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Понеже ще е на ток , и както знаем нищо не се губи киловатите нужни за затоплянето на стаите чрез бойлера или чрез ел нагревателчета вкарани в самите радиатори ще е една и съща .А защо не и монтаж на ел конвектори -така и така все на ток е отоплението -защо дасе слагат помпи и тръби.

Тема "Бойлер за топла вода и отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: