Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Гледам, че и Google [Bot] се поинтересува от темата - дали няма да даде някоя презокеанска идейка? А, Боте? :-D
masteradmin - майстор
По принцип имаме общо помещение в което ще направя огнище, но то е колкото да се постоплим и да си правя скара - няма да го правя на камина. Все пак инвестирам много в изолации. Сложих нова дограма + предстенна обшивка със 5 см пресована вата + отвън 5 см стиропор.
Нека задам въпроса така: Според вас схемата която съм показал - Опасна ли е ? Има ли причина водата да не циркулира или да прецакам термофорната помпа (която ще е по - скъпа от бойлера). Или пък липса на налягане ? Просто погледнете схемата неми се вярва любител като мене да не е допуснал някаква грешка. Някой спирателем кран някъде или термо винтил ?
baikiro - специалист
при минус 15 градуса сичко ще замръзне с тоя бойлер само ще гориш тока ..! само изолацията ниама да топли.
Dain - специалист
Направи го както си го замислил без да се притесняваш,аз лично съм се отоплявал по този начин,даже с по-малък(50лт.) бойлер,но ти липсва само едно нещо-термореле.Аз бях монтирал термореле за подово,при достигане на зададената температура релето сработва и изключва помпата,в това време бойлера загрява и изключва.При падане на температурата терморелето се включва,включва ти помпата и имаш топли радиатори,и така пак докато се вдигне температурата в стаята за да изключи терморелето.Успех.
masteradmin - майстор
Ето това е гениално само дето стайте са две.
saraneron - специалист
Най-добрият съвет е написан по- горе!!!!!!!Продаваш радияторите за да не си мътиш мозъка с ТНТМ теми!!!От личен опит-очаквай при първите сериозни студове да ти замръзнат тръбите на тавана/ никаква изолация не ги спасява/ и като ти протече от тавана......,голям фън, да знаеш!После започваш да източваш всичко и да сънуваш кофи и висулки и да не забравиш да попиеш и водата от тоалетната , ако имаш седало ,там като остане вода и се пука тоалетната , не баркай ВИЛАТА с КЪЩА за постоянно живеене. За вила само ток и твърдо или течно гориво или антифриз и задължително водна инсталация пригодена за източвчне.Керамичните кранове, като замръзнат се подменят с нови ......А и досега разумен отговор на въпроса;Защо се прави парно на ток,като е много по-изгодно да си сложиш отоплителни тела на ток сас същата електрическа мощност не сам срещал!!!!!!! :rolleyes: :yawinkle: :yawinkle: :yawinkle:
Последна промяна от saraneron на вт фев 08, 2011 4:00 am, променено общо 1 път.
valto4377 - напреднал
Филма е прав след като имаш радиаторите сложи им по един нагревател.Няма смисъл да усложняваш нещата с помпи тръби и т.н.
phoenix - специалист
Един, два уточняващи въпроса може би няма да са излишни.
Първо колко са големи стаите които искаш да постоплиш като кубатура въздух(ориентировъчно), колко KW имаш като алуминиеви радиатори. Понеже в нас се наложи да сменя тези прехвалени алуминиеви радиатори с панелни, заради мощността. Все пак един алуминиев радиатор за да топли му трябва доста висока Т продължително време. Не виждам какъв е проблема в неръждавейката да напъхаш през фланеца едно 10-15м медна тръба ф10 или ф15 и да си отделиш парното. Така и така ще имаш и помпичка, а за такава малка система при положение, че водата ще се нагрява до 60-тина градуса не ти трябва някакъв голям разш. съд. Така и така системката ти от два радиатора и бойлер ще е около 10-тина литра флуид, може да му сложиш повечко от концентрат за антифриз, или направо да я напълниш с етиленгликол(май така се казваше безвредния антифриз)
Мисля че и по схемичката малко трябва да се коригира, но предполагам е само набързо направена. Просто по принцип помпата се слага на студената вода, която един вид смуче от радиаторите и вкарва в топлообменника какъвто и да е той, но и така ще си работи.
п.п.
и още една идея:
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Тема "Бойлер за топла вода и отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: