Най - вълнуващия въпрос зимно време.
krasen1 - специалист
rosso666 написа:
м да никой не говори за гасене на горелката .
Горелката работи(подържа огън) и при спрял С.Т.(ако може така да се изразя)
Докато при много горелки слагането на С.Т. прекъсва модулацията и горелката почва да гасне при команда от С.Т.Така ли е при торча затова ли се препоръчва да работи с термо глави а не с термостат?
И при това плавно регулиране на торча не вярвам да песто мноого повече пелети със сигурност е по-икономична (На теория) но не с много .
И все пак да се радваме че имаме инжинери които правят такива добри системи (от една или друга марка)на приемливи цени за БГ пазара че иначе не мисли ако трябваше да купуваме вносните производста.
само ерато нещоизпаднаха от класацията ,и се надявам да измислят нещо по-бързо.

Торча винаги гори, има винаги огън в котела. Икономията на гориво идва от управлението,че във всеки един момент подава точно толкова киловати колкото са загубите на сградата.С термоглавите поддържам различни температури в стаите или кой колкото иска да му е топло.
n.ganev - майстор
plamenmaistora написа:
светниме как става този номер
аз сьм с управление НАТУРЕЛА. =D>
rosso666 написа:
Ако съм разбрал правилно Н.Ганев с натурела нагласяш гадусите на водата от които помпата да се пуска .Примерно няколкон градуса преди да отвори трипътния вентил към инсталацията.
Ако за това питаш.
Интересно ми е скоростите на помпата има ли отношение към ртазхода на пелети.Аз съм с 4-скоростна Вило и работи на 2-ра.
rosso даде отговора.
Относно помпата - обикновено я праскам на най високата степен особено ако има трипътен.
rosso666 - специалист
Ще се обосновеш ли колега ганев?? за скоростта на помпата.
Благодаря
А какво стана с колегата с китайската камина?Успя ли да запали ?
plamenmaistora - специалист
моята помпа вило 3 скорости сега е на 2ра исе чува в радиаторите ана 3та ммммммм......
как да премахна този шум?
за сега сам доволен след сигнал от стайния термостат от 22,9 до23,1 за 22 минути ипосле 1час в поддьржане.
rosso666 - специалист
Въздух в системата може да причини шум
plastkomfort - специалист
Смъкни скоростс на 1.
plastkomfort - специалист
Имам следния въпрос.
В момента горя малко по-дълги пелети и шнека прави чакмаци пуска различни дози.
За да се уплатни наддолу или нагоре трябваше да се коригира.
syncho - майстор
plamenmaistora и на 0.5-та скорост да я сложиш няма да се изчисти шума докато не се обезвъздуши системата както трябва.

Това за торча е глупаво да се твърди, че работи през 500В. Дори изключително несериозно да се рекламира така, защото в момента точно това се прави. Мога да се обзаложа с който иска, че този котел не може да премери 500В пелети. Той е настроен на определено време да върти шнека като се предполага, че подава определено количество пелети за това време. Също така се предполага и калоричността на пелетите. И какво става - предполагаме количеството, качеството и калоричността на пелетите за да кажем, че работи през 500В... малко много предположения се натрупват, за да се даде такава точна цифра.
alex_serviz - специалист
Понеже не видях отделна тема за Торч-а ( а е добре да се пусне! ), аз да попитам, като непознаващ тази система:
Мога ли да му закача стаен термостат и да го управлявам чрез него?
Не искам да ми казвате дали е правилно да го управлявам така, само едносричков отговор - да или не!

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: