• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
не ползвам нещо специално -швпс 0,50.
filmatoplo - майстор
Особено когато пратя клиент да купи кабел, ми докарват двойка тонколонен червено черно. :wink:
alx359 - специалист
filmatoplo написа:
Особено когато пратя клиент да купи кабел, ми докарват двойка тонколонен червено черно. :wink:
Сега говорих с един производител на датчици и дълго ми обяснява, че тези NTC10k били фалшива работа и всякакви кабели ставали. И за pt1000 така. В практиката, един и същи вид кабел и за двата вида датчици ще е ок (до към 5м.)?
jabata - специалист
Дори и до към 5 метра да стига дължината на кабела, не виждам да има проблем. Но това човек може сам да си го тества, като види съпротивлението на кабела, и пада на напрежението. Защото при тези датчици (говоря фотосензор и температура) реално погледнато основна роля играе напрежението. Ако там няма такъв, значи няма да имаш проблем. Мисля че най-доброто което може да направиш е да тестваш. Най-много дължината от няколко метра да има малко по-голям пад на напрежението (но едва ли), но дори и да е така, той няма да смущава работата на горелката, защото това ще означава няколко градуса по-ниска температура от реално отчетената, или малко по-слаб интензитет на светлината. Но мисля че тези неща се настройват, така че не мисля че това ще е проблем.
alx359 - специалист
jabata написа:
Дори и до към 5 метра да стига дължината на кабела, не виждам да има проблем. Но това човек може сам да си го тества, като види съпротивлението на кабела, и пада на напрежението. Защото при тези датчици (говоря фотосензор и температура) реално погледнато основна роля играе напрежението. Ако там няма такъв, значи няма да имаш проблем. Мисля че най-доброто което може да направиш е да тестваш. Най-много дължината от няколко метра да има малко по-голям пад на напрежението (но едва ли), но дори и да е така, той няма да смущава работата на горелката, защото това ще означава няколко градуса по-ниска температура от реално отчетената, или малко по-слаб интензитет на светлината. Но мисля че тези неща се настройват, така че не мисля че това ще е проблем.
Да, благодаря, ще го имам предвид!
alx359 - специалист
Да опиша една "авантюра" тази сутрин... Беше се запушил шнека и нагревателя на котела грееше но не тръгваше. Отворих ревизионния капак на горната част на шнека и пелети бяха задръстили двигателя; когато го поотпуших, тръгнаха много пелети (не бях махнал меката тръба от муфата). Изведнъж, почва бял пушек да тлее от уплътнението на горелката към котела. Учуден, отворих горния капак до погледна и ме обви голям облак от бял дим. Затворих капака веднага. Броени мигове след това, котела направо гръмна! Силен шум и трясък - като горните 2 капака се повдигнаха и задният направо излезе от мястото си и остана накриво. На другото помещение, дето ми е свръзката с комина, бяха избили ревизиите горе и долу...

Значи не са все пак съвсем безопасни тия съоръжения... Хубаво, че май на котела нищо му няма - сега си работи. По назад в тази тема бях исказал опасенията си, какво хипотетично ще стане, ако хакер бърника по настройките през WiFi и пусне пелетите на макс. Сега го преживях.
filmatoplo - майстор
:-D Познато ми е ,гравитачката ми го прави от време на време , особено жената когато я пали с хартия ,понякога го прави и както си гори -събира се някъде газ който изсъсква като 1 кило барут :lol: опасно е .понеже печката не е херметик не гърми ами само изсъсква с бял задушлив пушек .
alx359 - специалист
filmatoplo написа:
:-D Познато ми е ,гравитачката ми го прави от време на време , особено жената когато я пали с хартия ,понякога го прави и както си гори -събира се някъде газ който изсъсква като 1 кило барут :lol: опасно е .понеже печката не е херметик не гърми ами само изсъсква с бял задушлив пушек .
Разбирам. Абе хубаво, че домашните спяха всички и не разбраха, че иначе ще почнат едни олелии и притеснения "ами това било опасно!..."

Филме, снощи като сглобих нямах ток на горелката и като проследявах стигнах зад таблото на котела отзад и нещо като реле с копченце, дето май го водят авариен термостат? Като го байпаснах и тръгна. Какво е това и защо ми заяде?
filmatoplo - майстор
Трябва да погледна какво имаше отзад , зеленото копче захранване ,черното копче старт ,друго какво -освен да е нещо дето като изключи се рестартира с натискане ,по бойлерите има такива защити .
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 65

Тема "пелетен котел Bisolid SAVER C" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: