Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Не съсм се замислял ако спре тока , но на повечето такива котли има туба с вода на гърба на бункера и термоклапан -ако прегрее нещо клапана пуска вода директно и гаси , можете да разгледате някоя картинка и ще видите тубата .Дефро не знам дали имат :? .
n.ganev - майстор
До сега не съм видял при спиране на тока да се получи т. нар. обратен огън при ретортна горелка - виж при другите си личи по опушения " мЪркуч " и то да не кажа голяма приказка при 90%.
rosso666 - специалист
ако е притворена и клапата на комина и клапата на вентилатора е почти невъзможно да се получи обратен огън .виждал съм и да слагат на вентилаторите едно клапанче което при работа се отваря от напора на въздуха .
а и самият шнек и маркуча към горелката са направени да няма достъп на въздух който да предизвика горене.
маркуча е направен от не горим материал.абе хората са помислили максимално да няма аварии,без значение каква е горелката.
и без напор на вентилатова пелетите много бързо загасват
топлото отива на горе трудно би се върнал въздух от горе на долу.
n.ganev - майстор
Маркучу не се запалва той се топи и не гори - един вид защита. Но се опушва и собственика се чуди С'я к'о стана.Случва се и при притворена клапа.
rosso666 - специалист
МОЖЕ не ми се е случвало ,и дано не .Може би има разлика между комини изграждани за въглища и такива за пелети....нали диаметъра на пелетните котли е почти с двойно по-малък диаметър
димитар кисиов - специалист
Ходих ме ли на пловдивския панаир. Имаше ли нещо интересно за гледане там.
YordanTsvetkov - напреднал
Тази година беше по-зле и от миналата. Ерато ги нямаше. Дефро имаха няколко котли, 2 камини Равели и едни пелети по 6.50 лв чувалчето :lol:
от лични наблюдения и от мои приятели с котли на пелети, стигнах до следния извод:
-аз харча 7т на сезон за 280м2, като постоянна температура навсякъде е 23 градуса плюс бойлер 200лтр с използване на вана поне 2-3 пъти седмично. Палиме края на септември и гасиме края на април.
-мой приятел за същата квадратура, харчи 5т за сезон, но той държи температура 0т 6.ооч до 9.00ч -22градуса и от 18ч до 24-22 градуса. През другото време -18 градуса.
-друг познат харчи 7тона пелети за 250 m2 без изолация с подобен режим като горния.
Моята изолация е 10 см .
Съвета ми е:
Потърсете и намерете кой ще ви обслужва котела след гаранционно и на какви цени! Котеле да е колкото може по-прост и да има части за него.

всичко друго е дизайнерство и боя по ламарината.


Търсете кой ще разбира от софтуера на вашия котел.
Последна промяна от iaio на вт окт 06, 2015 9:17 am, променено общо 1 път.
rosso666 - специалист
Колеги вчера зглобих адската машина.котела на бош вече е с 5 хода.наслагал съм и шамотни плочи(по късно ще постна снимки) градусите на изхода на димните газове не се качват повете от 80.. Дали са добре тези 80градуса,дали не са прекалено ниски.настроените киловати са 15/12/10кв.за първа година ще горя слънчогледови пелети.за тази цел съм преработил и ератовската горелка ,но за нея малко по късно ще пиша в другата тема да не пълним тук с глупости.
Да питам колегите които горят слънчоглед на база колко киловата отдавана топлина от пелетите настройвате мощностите на гоелките.аз сега работя с настройките от миналата зима за дървесни пелети.
Поздрави

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: