Най - вълнуващия въпрос зимно време.
doobref - специалист
gunpowder написа:
gunpowder написа:
Някой може ли да ми помогне с намирането на 2 бр. вратички за котел Бош Солид 2000 Б 20kW , на разумна цена разбира се
Забравих да кажа , че горелките са Greyko RB20
Търси по-оптимален режим на настройка. Не пишеш нито за подаването, нито за въздуха, а и какви пелети гориш.
andy_forresite - майстор
Наскоро някой попита за врата. Виж в дарик клима.
Горя слънчогледови пелети 8 мм къси, твърди, малко прах има в чувалите. Не зная кой ги е произвел. Може би Попово, а може и Павликени, Полски Тръмбеш. Подаване 1.2 кг, 2 кг и 2.5 кг, формирано е от 2.1, 3.1 и 4.1 секунди през 48,45 и 45 сек пауза. Въздухът е , 40, 44 и 46%. Времето навън е такова, че гори 90% от времето на 1-ва ст. Опитах за 1-ва с 42 и 41%, но няма промяна.
С другите сл пелети от мин година е същото.
Rumen89 - специалист
andy_forresite написа:
Наскоро някой попита за врата. Виж в дарик клима.
Горя слънчогледови пелети 8 мм къси, твърди, малко прах има в чувалите. Не зная кой ги е произвел. Може би Попово, а може и Павликени, Полски Тръмбеш. Подаване 1.2 кг, 2 кг и 2.5 кг, формирано е от 2.1, 3.1 и 4.1 секунди през 48,45 и 45 сек пауза. Въздухът е , 40, 44 и 46%. Времето навън е такова, че гори 90% от времето на 1-ва ст. Опитах за 1-ва с 42 и 41%, но няма промяна.
С другите сл пелети от мин година е същото.
Моята горелката също го прави това и мисля, че е защото работи предимно на 1. Днешния разход е 15 кг за 12 часа + топла вода и без да се гаси горелката.
vesonp1 - специалист
Rumen89 написа:
andy_forresite написа:
Наскоро някой попита за врата. Виж в дарик клима.
Горя слънчогледови пелети 8 мм къси, твърди, малко прах има в чувалите. Не зная кой ги е произвел. Може би Попово, а може и Павликени, Полски Тръмбеш. Подаване 1.2 кг, 2 кг и 2.5 кг, формирано е от 2.1, 3.1 и 4.1 секунди през 48,45 и 45 сек пауза. Въздухът е , 40, 44 и 46%. Времето навън е такова, че гори 90% от времето на 1-ва ст. Опитах за 1-ва с 42 и 41%, но няма промяна.
С другите сл пелети от мин година е същото.
Моята горелката също го прави това и мисля, че е защото работи предимно на 1. Днешния разход е 15 кг за 12 часа + топла вода и без да се гаси горелката.
Колко площ отоплявате? И Аз съм горе-долу с този разход ама за 8 часа и към 150кв. доста тръбен път и бойлер (смотано изолиран,предстои изолацията му :wink: ) с мантел...абе кеф....прибирам се и вече топло :)
filmatoplo написа:
Какво представляват турболаторите :) ,аз си мисля че може да се сложи и нещо още над пламъка в квадратната риза ,щото е голяма хралупа а малко пламъче се мандахерца ,ако има нещо като при Бош да облизва по добре стените . :? :wink:
Ето снимки на турболаторите. Изработени са от алуминиева ламарина 880х60х1.5 мм усукана на спирала два пълни оборота.
Прикачен файл:
3-750x1000.jpg
Прикачен файл:
6-750x1000.jpg
Прикачен файл:
0-750x1000.jpg
Последна промяна от ilian672 на ср окт 25, 2017 1:51 pm, променено общо 2 пъти.
Rumen89 - специалист
vesonp1 написа:
Rumen89 написа:
andy_forresite написа:
Наскоро някой попита за врата. Виж в дарик клима.
Горя слънчогледови пелети 8 мм къси, твърди, малко прах има в чувалите. Не зная кой ги е произвел. Може би Попово, а може и Павликени, Полски Тръмбеш. Подаване 1.2 кг, 2 кг и 2.5 кг, формирано е от 2.1, 3.1 и 4.1 секунди през 48,45 и 45 сек пауза. Въздухът е , 40, 44 и 46%. Времето навън е такова, че гори 90% от времето на 1-ва ст. Опитах за 1-ва с 42 и 41%, но няма промяна.
С другите сл пелети от мин година е същото.
Моята горелката също го прави това и мисля, че е защото работи предимно на 1. Днешния разход е 15 кг за 12 часа + топла вода и без да се гаси горелката.
Колко площ отоплявате? И Аз съм горе-долу с този разход ама за 8 часа и към 150кв. доста тръбен път и бойлер (смотано изолиран,предстои изолацията му :wink: ) с мантел...абе кеф....прибирам се и вече топло :)
Общо 245 кв.м +200 литра бойлер навсякъде температурата е 22-23 градуса.
andy_forresite - майстор
Гледам и аз съм сред цитатите. 65 кв. метра чисто (без стените) - 4 стаи с 12800W радиатори, малка баня и 80 л. бойлер. Вчера сутринта заредих 40 кг на празен бункер. Ако изкарам до 23:30 ч тази вечер ще е добре. Главите са на 23°. Навън е 7-8°С. Гори от 07:25 часа тази сутрин. Вчера беше от 07:25 до 11:30 и от 16:40 до 23:20 часа - около 10,5 часа.
Ако ми се получи това с 40-те килограма за 26,5 часа отопление средно идва 1,5 кг/час.
Изолация тук-там. На най-голямата ми стая имам две стени външно 8 см ЕПС, в съседната до нея 3 см на тавана отвътре + ГК със стъклена вата 10 см на северната стена и в другите две стаи положението е зле. Не само че няма кьорава изолацийка, ами духа от два ПВЦ джама, които навремето ми струваха 500 лв парчето. Трикамерни ли са, де да ги знам, но освен вид друго май нямат.
Освен това в мазето и в едно подобие на коридор общо 30 кв.м. е 20-ина градуса от тръбите и котела. Не че котела много топли, просто не съм изолирал тръбите и се топли от тях вместо радиатори.
kalin72 - майстор
ами духа от два ПВЦ джама
Да не би да не са регулирани? Или духа между дограмата и стената?
andy_forresite - майстор
Единият трябва да се регулира тъй като при затворено положение крилото мърда около 1 мм. Отделно имам чувството че ако им ударя по един ляв прав в средата ще паднат. Къщата е на 3 метра от шосето и се чува говор на преминаващи хора. Също има една маслена фабрика наблизо, от която денонощно идва производствен шум. Не е силен, но разликата при отворен и затворен прозорец не е голяма. От калпавите шумоизолиращи св-ва съдя и за топлоизолационните.
В една къща слагаха дограма на далечен роднина и спрях да го видя. Кафява на цвят със стъклопакет, уплътнения ... красота. Викам много странно ПВЦ, не съм виждал такова. Ама стоя на 1 м от джамовете и само ги гледам. Тъкмо приключи монтажа. Единият майстор каза това не е пвц, а чисто дърво. Попитах няма ли да се изметне с времето и не е ли по-добре пвц. Той ме погледна като класен ръководител в деня на раздаване на дипломите разбирайки колко елементарни познания ми липсват и с всичка сила както беше отворено едно крило го затръшна а то рекушира сигурно 3-4 пъти. Най-спокойно го затвори и добави 50 години гаранция и пусна лека усмивка. Не съм сигурен колко каза, но ме впечатли. Нямаше какво да кажа ...
Здравейте! Днес пуснах горелката мина първоначалното зареждане и, когато тръгна да пали даде "Fan error". Вентилатора си работи при тест, но не отчита обороти.Някой, ако знае какво е да помага, че жената измръзна.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: