Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Фероли и безкраен съспенд. Дали е възможно :? И дали изобщо може да се зададат настройки в това меню... На грейко с 1.8/1.4 не е предвидено да работи на high power. Само retort. И да пишеш PIN и да не пишеш, не може.
filmatoplo - майстор
Може но с универсалното управление ,и колко ще седи в изчакване зависи дали пада температурата .
gogosto - специалист
emilvelkov73 написа:
gogosto написа:
Rumen89 написа:
Колко си я направил да гори на първа мощност? Моята вчера я забелязах, че работи минимална мощност влиза в съспенд и след това връща чак до p3? Има ли някой идея какво да направя?
виж в темата по- назад за съспенда и хи поуер режима, настрой го така както е описано. При мен се редуват съспенд и първа през 15 минути горе долу и съм на слънчогледови в момента. Този режим ми действа на психиката най -добре :) и жената е доволна(По-важно от всичко)
Знаеш ли къде точно по назад,че ина мен ми се чете това,а не знам къде да го търся?
Благодаря.
viewtopic.php?f=10&t=44543&start=5660
нещо не можах да го постна както трябва, но 567 страница и ще го видиш мнението, което цитира колегата Того. Има таблица в мнението на колегата.
filmatoplo написа:
Съвсем нормален разход ,но ние не знаем по колко часа работи през това времетраене 24 часа .На кутия е по добре .
В интерес на истината не знам колко часа в денонощието работи, тъй като съм го настроил от стайния термостат по градуси, а не от самата горелка по часове.
С две думи, сега за повече пари стоим на по студено... определено лоша комбинация виадрус + горелка.
П.С: Някой може ли да ме насочи в коя тема имаше схема за кутията и изобщо акъл как става повдигането. Мина доста време откато го гледах това из форума.
шоп - майстор
ivailodch написа:
.
П.С: Някой може ли да ме насочи в коя тема имаше схема за кутията и изобщо акъл как става повдигането. Мина доста време откато го гледах това из форума.
Има много писано в темата: "Виадрус на пелети"
[quote="andy_forresite"]Фероли и безкраен съспенд. Дали е възможно :? И дали изобщо може да се зададат настройки в това меню... На грейко с 1.8/1.4 не е предвидено да работи на high power. Само retort. И да пишеш PIN и да не пишеш, не може.[/quote.

При мен си работи без проблем.... точно 1.8/1.4 .
doobref - специалист
ivailodch написа:
filmatoplo написа:
Съвсем нормален разход ,но ние не знаем по колко часа работи през това времетраене 24 часа .На кутия е по добре .
В интерес на истината не знам колко часа в денонощието работи, тъй като съм го настроил от стайния термостат по градуси, а не от самата горелка по часове.
С две думи, сега за повече пари стоим на по студено... определено лоша комбинация виадрус + горелка.
П.С: Някой може ли да ме насочи в коя тема имаше схема за кутията и изобщо акъл как става повдигането. Мина доста време откато го гледах това из форума.

Здравей, мога да те насоча как да си повдигнеш котела на кутия. Аз съм със Солитекс 34 кв. и с горелка Грейко 20кв. В момента съм я закотвил на Р1 да работи в порядъка от 61-63 градуса и работи вече 4-ти ден, без да влиза в суспенд- изчакване. При сегашните 4 градуса в Пазарджик за 24 ч. - разход около "+ -" 2 чувалчета за 100кв.м и 2 бойлера общо 250литра. Ще направя снимки и ще ти пратя . Направил съм и прегради на котела и сега комина се държи с ръка. Вътре подържа 22-23 градуса от 6-30ч. до 23.00ч., след което е на 21 гр. от 23.00-6.30ч. Работи по термоглави, като съм изключил стайния термостат. До утре.
Разход на горелка Фероли п7н и котел Б-мах комби/малко е преоразмерена, за да поеме и таванското в бъдеще/.
Отоплявам къща неизолирана, дебелина на стените 32-34 см., двукатна дървена дограма доста добра. Обща отопляема площ подземен гараж 30 кв.м., първи и втори етаж по пет радиатора с обща площ 150-170 кв.м. и 200 литров бойлер.Температура със стаен термостат комфорт 20,4 градуса и икономик 18 градуса. Горелката работи между 8 и 12 часа в денонощие. Обща приблизителна мощност на отоплитилните тела под 10 киловата. В топлите дни под два чувала пелети. Настроена с с газов анализатор на модулация до трета степен, но силно окастрени, дори с нестабилна работа на горелката на моменти. При падане на външната температура ми се наложи да завиша мощностите на горелката за да достига до зададената температура максимум. В тези случай не констатирах разлика в разхода, но температурата на изходящите газове стана много висока и изхвърля прах и до комина. Ще се наложи да го огранича коминапрекалено голяма тяга прави въпреки че е около 15 см в диаметър.
От вчера констатирам, че веча съм стигнал двете чувалчета, а очаквам и повишение.
Не мисля че съм постигнал перфектни настройки, но нямам база за сравнение, горелката е нова за пазара. Също така не мисля, че горелката е върховна технология.
joroY - напреднал
Охооо 20.4 градуса .... че тя жената ще ми надуе главата от мърморене и 18 градуса икономик :shock: .... за поддържане на тези умопомрачителни температури палиш котел :shock: .... като грейне слънцето нестава ли по топло ???
Лично мое мнение че този разход за тези температури които поддържаш ... е голям
andy_forresite - майстор
Малко корекция - 10 радиатора имаш, а си писал 10 киловата консуматори. Повече ще да са.
А бе вие с Ка стъкла ли сте та питате като пек не слънце не стопля ли? Ми не, само свети и не топли грам. А я да питам лятото като се покаже какво правите тогава и колко давате за охлаждане :)
Моят съвет е да се увеличи стайната на 22 градуса. Това няма да вдигне разхода. Опитай 20 нощем и 22 денем. При голяма разлика спестеното излиза солено при наваксването

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: