• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
naskov - майстор
Цвета на пламъка трябва да е бледо жълт, независимо какви са пелетите. От комина не трябва да излиза пушек, освен при разпалването.
VelinPetrov - специалист
naskov написа:
Цвета на пламъка трябва да е бледо жълт, независимо какви са пелетите. От комина не трябва да излиза пушек, освен при разпалването.
В момента на 40% - 50% вентилатор, подаване от 1 до 6 и пауза 14-14 сек.
Работи добре, пламъка е с големи езици, не е ярко жълто а като на нормален огън. Пропушва леко само при палене, иначе не.
Котела стана доста по светъл (светло сиво в момента)
naskov - майстор
VelinPetrov написа:
naskov написа:
Котела стана доста по светъл (светло сиво в момента)
А разхода доста по малък, надявам се :)
VelinPetrov - специалист
naskov написа:
VelinPetrov написа:
naskov написа:
Котела стана доста по светъл (светло сиво в момента)
А разхода доста по малък, надявам се :)
Ще засека няколко дни и ще докладвам :)
Колега Петров,
А от коя фирма ти монтираха Бисолида, че и аз съм се насочил към котел с горелка Бисолид. Има едни Евротерм инженеринг, изглеждат ми добри, не знам?
VelinPetrov - специалист
evgeniev написа:
Колега Петров,
А от коя фирма ти монтираха Бисолида, че и аз съм се насочил към котел с горелка Бисолид. Има едни Евротерм инженеринг, изглеждат ми добри, не знам?
Евротерм дават добри цени, не знам обаче как са като обслужване, не съм я взимал от тях.
А за монтажа, аз лично си монтирах котела и горелката след което сам си я настройвам, от фирмата само взеха едни 100лв. да подпечатат гаранцията.
Благодаря ти за отговора Петров,
Ще ги видим какса с обслужването и дали ще се сгреем с този пелетен котел Бисолид - къща 2 етажа обща площ 150м2 с изолация и ал. дограма, но е хубаво фирмата да си оразмери мощността. А как е с разхода засече ли го?
VelinPetrov - специалист
На мен само горелката ми е Бисолид колега. И аз бях пред същия избор като теб. Не бих ти препоръчал бисолидския котел, само като видиш как са изпълнени някои неща... меко казано като по трудово... А и Филма Топло и други колеги споделиха че не усвоява добре топлината.
Аз се спрях на 25 киловата Бисолид горелка и 27 киловата котел Бош Солид 2000 и засега съм доволен. Отоплявам два етажа от къща, като единият е на денонощно отопление а вторият се отоплява събота/неделя и когато е нужно през седмицата. Тоест около 100 кв.м. отоплявани постоянно на 23.5 градуса през деня и 21 градуса през ноща. От 15 октомври до сега съм изгорил 29 торби по 15 кг. дървесни иглолистни пелети. Управлявам със стаен термостат. Засега разхода е добър но и октомври беше и много топъл та не е фактор много,ще видим по натам.
filmatoplo - майстор
Затова не ти дреме на мустака :-D
VelinPetrov - специалист
filmatoplo написа:
Затова не ти дреме на мустака :-D
Хах, Да. Ще видим по-натам как ще е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25

Тема "Пелетни горелки BISOLID Настройки и проблеми." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: