• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
valqk - специалист
По спомен цената им беше приблизително еднаква. Все пак провери.
Още не съм го палил за съжаление. Днес си взех последната част димоотвод за да мога да го вържа и сигурно този уикенд ще правя тръби и ще тествам.
Моя си го взех на старо с пелетна горелка гп20. Човека от който го взех беше доволен от него... уж. Ще го видим...
gizdo - специалист
Аз утре ще взимам котел със сигурност, защото съм с две малки деца и вече е студено сутрин в къщата.
За горелка ще видим каква ще сложа, може и да изчакам Стройко и да разгледам.
Незнам дали тук му е мястото, но искам да попитам има ли човек от форума в района на София и околия, който се наема с монтаж на котел. Тези бригади дето ги пращат от дистрибуторите не ми вдъхват много доверие...
filmatoplo - майстор
Този модел котли е малко труден за обслужване на твърдо гориво -дърва или въглища , но с горелка върши работа.
valqk - специалист
filmatoplo написа:
Този модел котли е малко труден за обслужване на твърдо гориво -дърва или въглища , но с горелка върши работа.
Един приятел има опоп със същата конструкция... ползва го на въглища и го чисти само преди да го запали зимата. (освен ако няма камъни със смола във въглищата).
Та ми е интересно какво се обслужва трудно и защо? Предполагам, че защото трябва да се гаси като се чисти?
filmatoplo - майстор
Първите котли които монтирах 1990 г бяха старите Дакони - сега новите разновидности различаващи се само по нов дизайн отвън ,та ми са до болка познати .За човека който ще си купува котела , за монтажа му иска електроженист -котела идва фабрично само на голи тръби с фланец без резба ,тоест за тях не може да се тръгне с фитинги а се заварява -предполагам стария ти котел е бил също на метални тръби. :?
gizdo - специалист
Стария котел беше на водни ризи целия, нямаше никъде тръби.
Toplo, кой котел визираш, че е калпав за твърдо гориво- БОШ-а ли?
filmatoplo - майстор
Казвам за тръбите с които е бил свързан , за котела казах че иска малко ръчкане -че има един вертикален тесен отвор за зареждане , но за горелка е идеален.
gizdo - специалист
Сега ще звъня на човека, който вероятно ще монтира и ще говорим. Предполагам, че ще взема този Бош или както му викат.
Toplo, според теб кои са най- добрите пелетни горелки предлагащи се в Бг?
valqk - специалист
filmatoplo написа:
Казвам за тръбите с които е бил свързан , за котела казах че иска малко ръчкане -че има един вертикален тесен отвор за зареждане , но за горелка е идеален.
Питам от любопитство за обслужването и кое му е трудното - просто той много ми го хвали и за това.
Той ми похвали точно това с тесния вертикален за зареждането - заради високия вход за въглища може да се сложат много до горе и после то да гори само в долната част.
Поне така ми обяснява, че се получава при него.
ГП 20+ слушам само добри неща за нея.
Последна промяна от valqk на пет окт 14, 2011 9:57 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Виж за горелка отговор еднозначен не може да се даде , има хубави но скъпи , естествено сега на пазара цена- качество са Ератовските , както чуваш има и други , за да работят както трябва важен е монтажа -настройката и също по важност е горивото , ако е лошо и скъпа горелка няма да работи.Понеже тук има и търговци , и по леко с марките , скоро ми хвалеха една горелка Waterland -евтина беше в БГ Терм , направи ми впечатление електрониката която ще я управлява и модулацията на мощността ,плавна от-до.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 22

Тема "Съвети за избор на котел на твърдо гориво на старо." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: