• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Да не би да говорим за различни неща - аз говоря за преградата между бункера и първия ход на газовете
sian - специалист
LazarGanev написа:
Да не би да говорим за различни неща - аз говоря за преградата между бункера и първия ход на газовете
Колко от 4-те стени на бункера са водна риза. И ако да , от кои страни.
LazarGanev - "Велик майстор"
Външните стени ли преградната? Виж:

Прикачен файл

Дакон.jpg

Прикачен файл

Дакон спецификация.jpg
sian - специалист
Ако външните стени са водна риза, защо отвътре има тухли.
VLADO66 - майстор
Лазаре, хубаво че си постнал схемата ,но на моя 24kW стените разделящи камерите са дебели 3.5-4см.Не ми се вярва да са ги направили сухи ,а и не виждам смисъл а само проблеми-температурата ще ги деформира/на табелката на котела са написали с какви горива работи и на чешки пише KOKS :? /.
LazarGanev - "Велик майстор"
Над 16кВт нагоре и преградната стена на бункер е топлообменник, само на 12 и 16кВт са тухли. Има хора, дето нарочно си взимат 16кВт котел, махат тухличките от преградата и се получава един голям хамбар - общо бункер + горивна камера, а за димните газове остават 2 хода - така котелът работи по-лесно, но за сметка на КПД вероятно. Става нещо кат Виадрус :-D
sian - специалист
Какво ви е мнението за OPOP H430.
filmatoplo - майстор
За пелетни горелки стават но ,за дърва и въглища са мъки.
sian - специалист
filmatoplo написа:
За пелетни горелки стават но ,за дърва и въглища са мъки.
Моля те обясни защо са мъка.
galivar - специалист
VLADO66 написа:
Когaто сe мaхнe лaмaринкaтa и сe сложи тaкa чe дa зaпуши 2рa кaмeрa/нa снимкитe с тухлитe/,котeлa рaботи с долно горeнe и сe отвaря долнaтa врaтичкa/горнaтa стои зaтворeнa и сe отвaря сaмо зa зaрeждaнe/-aз тaкa горя дървa.Със сложeнa лaмaринкa процeсa нa горeнe можe дa сe обърнe.Тогaвa сe отвaря горнaтa врaтичкa a долнaтa стои зaтворeнa-товa e горно горeнe и тaкa сe горят въглищa/пълни сe бункeрa и сe пaли отгорe/
Колега, пробвах по твоя начин и се оказа че котлето гори по-добре, наистина се чудя за какво е така, но е факт.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Как да запазя водата в котела топла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: