• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
s_s1 - специалист
Да, в схемата към котела ми има 2 помпи, но едната е за да осигурява топла вода в бойлера, а при мен бойлера не мога да го развържа от останалата система /не мога до него да докарам темп датчик/ и поради това неговата темп е = на входящата темп към радиаторите. Реално когато в стаите се стопли и термоглавите затворят топлата вода върти през бойлера и го държи топъл.
boretobobo - специалист
s_s1 написа:
Да, в схемата към котела ми има 2 помпи, но едната е за да осигурява топла вода в бойлера, а при мен бойлера не мога да го развържа от останалата система /не мога до него да докарам темп датчик/ и поради това неговата темп е = на входящата темп към радиаторите. Реално когато в стаите се стопли и термоглавите затворят топлата вода върти през бойлера и го държи топъл.
Монтирай контактен термостат на изхода за топла вода от котела сложи го на 50с
а той ще включва помпата само когато имаш топла вода
s_s1 - специалист
boretobobo написа:
s_s1 написа:
Да, в схемата към котела ми има 2 помпи, но едната е за да осигурява топла вода в бойлера, а при мен бойлера не мога да го развържа от останалата система /не мога до него да докарам темп датчик/ и поради това неговата темп е = на входящата темп към радиаторите. Реално когато в стаите се стопли и термоглавите затворят топлата вода върти през бойлера и го държи топъл.
Монтирай контактен термостат на изхода за топла вода от котела сложи го на 50с
а той ще включва помпата само когато имаш топла вода
Не е добра идея, този котел има толкова електроника, защо трябва да се монтират допълнителни датчици?
kapanec - специалист
Чети и мисли :?: има много изписано във форума по твоя проблем.Нито приемаш нито предаваш.Прави каквото си знаеш
s_s1 - специалист
kapanec написа:
Чети и мисли :?: има много изписано във форума по твоя проблем.Нито приемаш нито предаваш.Прави каквото си знаеш


Къде точно е изписано? Може ли линк.

Аз ако знаех какво да направя щях да го направя и после да се похваля тук.
catpat - специалист
Някой да има буфер за продаване? :?
Котела ми е 30kW а инсталацията 26kW.
bigdragon - майстор
Аз пък ще се похваля.
Те това ще става буфер 1000 литра...

Прикачен файл

bufer1.jpg
bufer1.jpg (31.87 KиБ) Видяна 3762 пъти
bulhomes2 - майстор
Не е ли повече от 1000 литра? Ще го закопаваш под къщата ли?
bigdragon - майстор
Ще се скъси с 300мм и ще стои изправен зад котела със 100мм изолация.
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 92#p547790
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: