Най - вълнуващия въпрос зимно време.
marian1 - майстор
:^o Добре де, объркал съм се малко... Но пък, когато фактите говорят....
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
marian1 написа:
Ще се съглася с теб, ама ако ми обясниш как стана така, че с една 12-ка се топли цял вход. Да ти търся ли репортажа, или ти си го спомняш.Помня че показаха и съседите, които казаха че са му много благодарни - и че всичко било така. Покажи ми чертежа - или което в момента се подсетих - я погледни ТП на Наути - за мен това е върха и няма купешки аналог - и това ли е самохвалство?
Цитат:
Уредът използвал само силата на тока, но не и напрежението.
- Това е яко, само някой икономист може да се изкаже така неподготвен.

Тука сме го коментирали, какво може и какво не.
http://forum.setcombg.com/index.php/topic,51881.28.html
zmiori - специалист
Четеш ли марияне? Схвана ли разликата?
Според мен е възможно, защото човека каза, че използва само силата на тока,а не напрежението. Тук мисля, че е тънкия момент. P=U*I*cos(фи). Ако приемем, че се зареждат кондензатори с много голям капацитет още в началото на синусоидата на напрежението (тогава съпротивлението им е нула и тока се ограничава единствено от съпротивлението на захранващите проводници), то U~0 и ФИ=90градуса.(тоест cos(фи)=0 и след това се изключват и се разреждат през нагреватели с много малко съпротивление P=I*I*R. Електромерите отчитат само активна енергия и в този случай няма да отчетат консумация.Това обаче не е перпетум-мобиле, а всъщност консумация на енергия без да се заплаща!Остава енергоразпределителното дружество да му измери cos(фи) на потреблението и да "оправят икономията".
zmiori - специалист
Във втората формула къде е КОС/фи/? Що то ако го сложим и пак опираме до "тъпата" 0. Която ни цака мощноста.
hidrazin - майстор
Според мен пък някой някой е бягал от часове в училище.
При U=0 кондензатора е празен - с една дума няма какво да разреждаш през "през нагреватели с много малко съпротивление" и каквито и да е въобще нагреватели.А ако успееш да докараш cos φ = 0 то тогава и децата знаят колко е резултата, когато умножаваме по 0.
Иначе консумация на енергия без да се заплаща има - ако имаш вързан кабел преди електромера.Докато не те хванат.
А енергото никога няма да дойдат да ти мерят cos φ в къщи.
Успех с размишленията и четенето.
:buch:
fbr - майстор
Хайде стига с тези косинус фи-та. Съвременните електромери мерят всеки ток преминал през него, па макар и през част от полупериода, а след това изваждат тази която се връща в мрежата, т.e. реактивната съставка.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
m_petkov написа:
Според мен е възможно, защото човека каза, че използва само силата на тока,а не напрежението. Тук мисля, че е тънкия момент. P=U*I*cos(фи). Ако приемем, че се зареждат кондензатори с много голям капацитет още в началото на синусоидата на напрежението (тогава съпротивлението им е нула и тока се ограничава единствено от съпротивлението на захранващите проводници), то U~0 и ФИ=90градуса.(тоест cos(фи)=0 и след това се изключват и се разреждат през нагреватели с много малко съпротивление P=I*I*R. Електромерите отчитат само активна енергия и в този случай няма да отчетат консумация.Това обаче не е перпетум-мобиле, а всъщност консумация на енергия без да се заплаща!Остава енергоразпределителното дружество да му измери cos(фи) на потреблението и да "оправят икономията".
Би ли споделил, щом е възможно какъв капацитет трябва да има кондензатора за да стане мача?
За колко волта, неполярен (полярен), какви трябва да са му размерите, допълнителна електроника дали трябва?
Колко енергия ще трябва да съхрани "още в началото на синусоидата" при ниското напрежение, като се ограничиш до 30-тина Ампера да не запалим инсталацията?
Каква горе-долу ще е икономията? - На теория само, леко пресмятане без опитна постановка?
marian1 - майстор
Слушай сега zmiori :prost: аз от тоци не разбирам - ( видно от темите ми :wink: ) но мога да смятам - спрямо собственият си опит и от всичко което чета и попивам от нета - научих не малко неща. Какво имам предвид - чичката може да не е много с акъля си, но си е конструирал някакво отопление - което му е достатъчно и го отоплява - спрямо липсата му. Какво е конструирал, аз няма как да коментирам по две причини - не разбирам от тоци, и не се видя какво е конструирал чичката, а и знам че при реотана - харчиш 1кв ток - получаваш почти 1кв топло. Но тук според мен идва тънкият момент - чичката чисто и просто си с направил ниско ватови печки, които както и той самият каза не се изключват - значи набират температура като климатиците един вид - разчита се че е блок - значи не е напълно студено, няма да изреждам изложения, етажност съседи... и с останалото му трябва да повдигне 5-6 градуса - не помня видя ли се колко са отопляемите помещения, да да го доразискваме и това. Аз в къщи на който и да кажа какъв обем отоплявам, не ми вярва, а и цената му се вижда нереална - но след като започна да давам подробности - се оказва че всичко е така. Относно чичката - щом той си показва сметката, и казва че не изключва, аз му направих една бърза сметка:
дадено 625ват/ч
625 х 12 часа = 15 кв/ч за денонощие х 30 дни = 450 кв/ч понеже чичката е в блок = битов абонат 2 тарифи 300кв/ч дневна и 150 кв/ч нощна - прекарано през калкулатора на ЧЕЗ = 71.35 ст = понеже си мисля че чичката демонстрира че има някакви бегли познания - възможно е да има и термо реле ... така че от към гледна точка на сметки, се доближава до обявеното - Тук в нашият казус, не се знае с кой чичка си мерим пишките - възможно е да е някой изкукал професор, който да е открил топлата вода - а вие да искате да го "разпнете" ....ще ви припомня случая с онзи човечец, разярения на ЕОН който в ефир демонстрира устройство, което при доближаване към електромера - го кара да спре - даваха го наживо в новините! И това ли е нереално, и невъзможно.И това ли е шаманско? Аз винаги съм мислел, че много сме ограничени и заблудени - ще обясня с какво - когато отида на някой приятел в къщата - той се хвали колко било топло - ( за мен еквивалента е "колко е вредно" ) и когато започна да коментирам - оказва се, че това не било толкова важно и е пренебрежимо - а ако всеки който се отоплява по сходен начин си оптимизира отоплението и изолацията - съм сигурен че не след дълго ще се чуди защо е бил толкова заблуден - но всичко идва от инерционност и простотия и да не каже някой че тоя е скрънза... или так да не изреждам Българският манталитет, знае се какъв е... В случая с чичката, си мисля че е нещо подобно - нищо извънземно, просто нисковатов нагревател ( ако въобще е възможно да има - защото както казах и по горе - не съм наясно с тоците ) ползващ постоянно и инерционно затопляне на помещенията.Относно изказването, защо се захващате за всяко нещо? Никога ли не ви се е случвало да издрънкате някоя глупост, после пък да ви е срам да си признаете - или да се стъписате от камерите - нормално е и това - не изяждайте човека - той по скоро това го е направил от добрина и усложливост, а не за да се изтъкне колко е по по най.... Лек ден - помислете повече преди да го разпънете
Christo - майстор
Едно е да шашнеш един измервателен уред, какъвто е електромерът, друго е да се топлиш с 600 вата. Като разберат и дойдат от енергото и шашмата ще лъсне. Дай да направим като французите-разглеждали във френската академия на науките проекти за вечен двигател(перпетуум мобиле), разглеждали, разглеждали и в един момент решили, че повече няма да разглеждат. "Да, хубав е проектът, сигурно може и да работи двигателят, но няма да го разглеждаме и финансираме, защото така сме решили." И май добре са направили. А пък меракът на недоучилите да докажат, че са по-умни от тези дето са си чели учебниците в училище е стар колкото земята. Много ме забавляват журналята, като вземат да пишат по теми, от които нямат и най-бегла представа. И после тълпи от хора да викат "даваха го по телевизията, пишеше го във вестника, как може да не вярваш?!" Останете си със здраве!

Тема "Някой има ли идея как е направено това отопление ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: