Най - вълнуващия въпрос зимно време.
VLADO66 - майстор
torbalan написа:
null написа:
тринитротулуол :)
ама без детонатора щото после трябва не само комина да се чисти...
Малко трудно се доставя... Ако пък успееш да си доставиш - интересно ми е колко години ще убеждаваш властите, че това са подпалки за камината...
... на тъщата-веднага ще те разберат и ще те пуснат :-D
MamaMy - майстор
VLADO66 написа:
torbalan написа:
null написа:
тринитротулуол :)
ама без детонатора щото после трябва не само комина да се чисти...
Малко трудно се доставя... Ако пък успееш да си доставиш - интересно ми е колко години ще убеждаваш властите, че това са подпалки за камината...
... на тъщата-веднага ще те разберат и ще те пуснат :-D
Особено ако покажеш и снимка.
MamaMy - майстор
Аз пък използвам стърготините от рязането на дървата. Забърквам ги в една кофа от латекс със старо двигателно масло. Слагам в един лист от вестник горе долу колкото една шепа и го събирам на топка. Отгоре слагам по дребни цепеници, накъсано велпапе черупки от орехи или каквото и да е по лесно запалимо но правещо въгленче след изгаряне. В общи линии това е някаква комбинирана технология, но идеята е, че зимата почти не изхвърлям боклуци. Като виден еколог изкарвам всичко през кумина :-D
filmatoplo - майстор
nikolson написа:
Кори от яйца!

+1 =D> А относно ТНТ -майка ми си палеше печката с него :wink:
Evgeniy - майстор
Това със сухия спирт го използвах за автоматично запалване на котела преди години :)
Пак си имаше тънки дърва, а в тях бучка от сухия спирт, на която 2 кибритени клечки са вързани с тел. Покрай главичките намотавах много тънка жичка от мнгогожичен кабел, свързана към трансформатор/адаптер и прост часовников контакт със щракалките...
Комшиите се смайваха как не са видели кой и кога пали парното.

Иначе сега използвам за помощник вентилатора от една стара микровълнова. Монтиран е на ламаринка, която пасва на дупката пред пеплника - на вратичката дето се регулира със синджирчето.
bigdragon - майстор
filmatoplo написа:
nikolson написа:
Кори от яйца!

+1 =D> А относно ТНТ -майка ми си палеше печката с него :wink:
Къде кори от яйца?
Всичко вече е пластмаса...

Аз дялкам с ножа една шепа трески от чам, останал от кофражите, след това малко нацепвам с теслата и отгоре по-тънки дръвца. Дори не ползвам вестник. Ако прекаля с треските и дребосъка с теслата, налага се да ограничавам въздуха отдолу, докато комина загрее.

Прегледах всички предложения и вярно, че всички ще работят. Дори и :rock: TNT :rock: AC-DC :rock:
http://www.youtube.com/watch?v=hJOywrT0WXk
http://www.youtube.com/watch?v=lsmXLGKdkW4
Спомням си веднъж в армията се наложи да се топлим със стари дунапрени от седалки на Джоган и смазка ГОЙ. Беше топло, но саждите в помещението летяха като пеперуди...
Последна промяна от bigdragon на пет ное 30, 2012 1:32 pm, променено общо 3 пъти.
filmatoplo - майстор
Има и много други смайващи начини -с парче вътрешна гума :wink: , с пвц шише пълно с нафта и пробита капачка -пръскаш преди запалване :wink: .А най стария метод е с вестник -Работническо дело. :supz:
nikolson - майстор
Кори от яйца от сладкарските цехове!
bigdragon - майстор
nikolson написа:
Кори от яйца от сладкарските цехове!
:party:
Там вече работят с яйчен прах...

Тема "Заместител на дървата за разпалки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: