• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Няма да се повреди помпата . [-X
PCL82 - майстор
Евтините ЮПС-и имат и друг недостатък. При авариен режим акумулаторът се разрежда до последно и няма кой да изключи ЮПС-а, когато напрежението на акумулатора падне под 10В. Такъв акумулатор е пътник.
Разходите за подържане на акумулатор не са малки, особено ако токът спира често. В определени случаи може да е по-одачен бензинов или дизелов агрегат с автоматичен старт. Или ЮПС с малък акумулатор, аларма за отсъствие на захранване и последващо ръчно пускане на агрегата.

Друг по-надежден и и създаващ по-малко грижи е ако може към котела да се свърже един кръг, работещ с естествена циркулация. Това може да е бойлер или по-голям отворен РС или радиатори на горен етаж.

Поради тези причини за моята вила направих изцяло гравитачна система. Така не се занимавам с ЮПС-и, акумулатори, помпи, филтри, няма шум от помпата, тръбите и радиаторите, заради голяма скорост.
boretobobo - специалист
Моят е този 600 вата ups инвертор не мога да си намеря пак да си взема по голя.
Примерно 3/4 киловата.

Прикачен файл

New_2013-10-04-194.jpg
New_2013-10-04-194.jpg (44.68 KиБ) Видяна 3486 пъти
pansim - майстор
За какво ти е по-голям ЮПС???
Не е ли по-добре ако е само за помпата да се вземе по-голям акумулатор?
boretobobo - специалист
pansim написа:
За какво ти е по-голям ЮПС???
Не е ли по-добре ако е само за помпата да се вземе по-голям акумулатор?
Имам два акумулатора по 100а а по голям мие за етажа и с този системата ми работи но е слабичък.Редовно си го пускам да работи на батерии 2 етажа и мазето но от време на време
писка че консуматорите са повечко
nikolovvd - майстор
Аз съм с APC Smart-UPS 750. Вади синусоида и помпата не бръмчи. Преди 7 години държа парното цял ден, защото от банката не платили тока и от Енергото към 9 часа го бяха изключили. Докато разберем къде е проблема, докато платя стана 16:30 и тока го пуснаха. От два месеца е с нови акумулатори. Не съм го пробвал колко време ще издържи, защото при мен помпата се включва, когато водата се загрее над зададената температура, но предполагам че поне 12 часа ще изкара.
Повечето обикновени UPS-и работят с правоъгълни импулси или в най-добрия случай с трапецовидни. На компютрите и въобще на всичко що е с импулсно захранване не му пречи, но на останалата техника се отразява зле. Това е така, защото правоъгълният импул се описва математически с безкраен ред на Фурие. С други думи този вид на електрическия сигнал съдържа освен основната хармончна (50 Hz) и всички останали хармонични, и четни, и нечетни до безкрайност. Когато такъв сигнал постъпи в трансформатор или както е в случая помпа, то ефекта от ІІ, ІІІ, ІV и т.н. хармонични се изразява в допълнително отделяне на топлина (загряване) и допълнителен шум (бръмчене). Помпата на парното не се поврежда, просто защото е предназначена да работи на висока температура. Иначе определено се загрява над температурата на водата, която минава през нея и естествено се охлажда от нея, но ако приложите този номер на някой трансформатор продължително време, може да изгори.

Прикачен файл

PIC_1281.JPG
PIC_1281.JPG (76.02 KиБ) Видяна 3424 пъти
Последна промяна от nikolovvd на пет окт 11, 2013 8:43 am, променено общо 1 път.
boretobobo - специалист
Тук съм съгласен с колегата за това един автономен инвертор 5kw със зарядно излиза
5000лв за това все още не съм си купил но живи здрави ще резна кабела на ЕЛЕКТРТО.
nikolovvd - майстор
Огледай се по някой банки имат APC MATRIX UPS, които са на модулен тип. В зависимост от количеството батерии става до 5 kW. UPS-а и батериите са в едни и същи корпуси и могат да се редят един върху друг. Преди години в Хеброс банк имаха такива и един глупак си беше включил 2 kW радиатор и като спрял тока разказа играта на едната батерия. И понеже им поискаха доста пари за ремонта го бракуваха.
boretobobo - специалист
От доста време знам за тези но все неми идва ред една си изпуснах под носа #-o
i486 - специалист
nikolovvd написа:
Това е така, защото правоъгълният импул се описва математически с безкраен ред на Фурие. С други думи този вид на електрическия сигнал съдържа освен основната хармончна (50 Hz) и всички останали хармонични, и четни, и нечетни до безкрайност. Когато такъв сигнал постъпи в трансформатор или както е в случая помпа, то ефекта от ІІ, ІІІ, ІV и т.н. хармонични се изразява в допълнително отделяне на топлина (загряване) и допълнителен шум (бръмчене). Помпата на парното не се поврежда, просто защото е предназначена да работи на висока температура. Иначе определено се загрява над температурата на водата, която минава през нея и естествено се охлажда от нея, но ако приложите този номер на някой трансформатор продължително време, може да изгори.
Малко встрани от темата, но това значи ли, че ако с прост UPS захранваш адаптер за рутер примерно той е в риск от изгаряне?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "UPS за помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: