Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fox_vt - майстор
syncho написа:
plamenmaistora и на 0.5-та скорост да я сложиш няма да се изчисти шума докато не се обезвъздуши системата както трябва.

Това за торча е глупаво да се твърди, че работи през 500В. Дори изключително несериозно да се рекламира така, защото в момента точно това се прави. Мога да се обзаложа с който иска, че този котел не може да премери 500В пелети. Той е настроен на определено време да върти шнека като се предполага, че подава определено количество пелети за това време. Също така се предполага и калоричността на пелетите. И какво става - предполагаме количеството, качеството и калоричността на пелетите за да кажем, че работи през 500В... малко много предположения се натрупват, за да се даде такава точна цифра.
А можеш ли да гарантираш примерно че всички чували от кои да е пелети са с еднаква калоричност :) Ако домашната фурна я сложа на 230 градуса дали ще са толкова,а тук става въпрос за пелети.То няма гаранция за никоя горелка че написаните киловати са толкова.Тук дали са 550 дали 450 няма значение,значение има факта че всяка стъпка променя дозата.А в горелка със мощност 3-20 кв това са цифром словом 35 стъпки-35 различни мощности.Ако се напише така горелката е със 35 степенно регулиране и се сложи до повечето котели със 3-4 степенно какъв ще е ефекта?Пак ли рекламен трик.Така или иначе производителя е правил тестове на горелката и тя би трябвало да работи така.
И друго ако горелката работи на 7 кв примерно и се увеличи със 500 вата ама реални 500 ти ще забележиш по топломер след няколко минути най вероятно,все пак това е водна инсталация със голяма инертност.
alex_serviz - специалист
А, по моя въпрос:
alex_serviz написа:
...Мога ли да му закача стаен термостат и да го управлявам чрез него?
Не искам да ми казвате дали е правилно да го управлявам така, само едносричков отговор - да или не!
plastkomfort - специалист
Не съм сигурен за стайния термостат но мога да питам и да пиша :)
LazarGanev - "Велик майстор"
syncho написа:
Това за торча е глупаво да се твърди, че работи през 500В. Дори изключително несериозно да се рекламира така, защото в момента точно това се прави. Мога да се обзаложа с който иска, че този котел не може да премери 500В пелети. Той е настроен на определено време да върти шнека като се предполага, че подава определено количество пелети за това време. Също така се предполага и калоричността на пелетите. И какво става - предполагаме количеството, качеството и калоричността на пелетите за да кажем, че работи през 500В... малко много предположения се натрупват, за да се даде такава точна цифра.
Е, да де, точно такова е и моето мнение и като го изказах започнаха ожесточени спорове :) . Няма лошо, нека си го изписва на екрана, ама (към застъпниците:) не го взимайте за чиста монета и не го изтъквайте като основно предимство, защото ако не е глупаво, поне е смешно :wink:
Evgeniy - майстор
Има ли практическа разлика дали горелката е тубусна (с права базука) или от стандартните за монтаж на чугунен котел?
Става въпрос за Симе Солида 5.
Теоретично правата би трябвало да издухва по-малко през комина.
fox_vt - майстор
Е че то това е основното предимство, не сте го прочели явно та пак да го напиша 35 различни нива на мощност на горелката.Има ли смисъл да се пишат отново и отново за Н ти път какви са предимствата от това.Вие сега се хващате за дали да точно 500 или 505 вата.Никой ел.уред не е с мощността която е написана нс него, ако е 2000 вата то той ще е реално 1900 и нещо или 2000 и нещо.Смешното е да омаловажават предимствата на даден продукт по начин който важи за всеки подобен продукт.Щото другите котли със доста по просто управление хич не предполагат какво сипват, те нариват със лопатата вътре :)
alex_serviz - специалист
alex_serviz написа:
А, по моя въпрос:
alex_serviz написа:
...Мога ли да му закача стаен термостат и да го управлявам чрез него?
Не искам да ми казвате дали е правилно да го управлявам така, само едносричков отговор - да или не!
plastkomfort обеща да пита и после да сподели, но за fox_vt останах с впечатлението, че ползва Торч-а, та би трябвало да е запознат. И да отговори, ако иска, де! :?:
n.ganev - майстор
Бях отговорил и съм сигурен защото съм разговарял с Красен.
fox_vt - майстор
Най добре колегата пласткомфорт да пита и да каже тъй като и аз нз дали може,в смисъл май може но не и по начина който ползват другите котли.
plamen_peev - специалист
Колега fox_vt, според мене спора е безсмислен. Напълнихте три страници да го мерите на кой му е по-дълъг.
Реално няма абсолютно никаква разлика дали модулацията е през 500 вт или 2-3 квт.
Важното е горелката да реагира адекватно и без закъснения- крайния резултат е същия.
Дали ще намали мощността с 2 квт при достигане на зададена т-ра или постепенно със стъпки по 500 вт няма никаква разлика.
Реално погледнато съдейки по твоята графика постната по напред регулировката с по 500 вт не изглежда толкова добре.
Има си същата синусоида като при модулация с по-големи стъпки.
Даже си мисля (чисто теоретично) че смяната с по-големи стъпки ще доведе до "по-пъргаво" регулиране.
Друг е въпроса АКО се улучи точната мощност за моментната консумация ( което видно от графиката не се получава) да гори да речем на 5.5 квт.
Моя котел (Пропел 25) също пише много красиво на дисплея мощности от 3 до 25квт.
Ако се замислиш в крайна сметка "модулирането" на мощността е просто промяна на времето за връткане на шнека който подава пелети. НЕ СЪМ ЗАСИЧАЛ НА МОЯ ТОЧНО КОЛКО Е. Да приемам при 25 квт врътка за 6-7 секунди.
Ако както ти твърдиш "има 35 степени на модулация" то тия 6 секунди се разделят на 35 и се получава че моторчето се регулира със стъпка от 0.17 секунди. Моите уважения но това на практика е невъзможно. Такова моторче ще струва доста повече пари от целия котел.
Както и да е спора е безсмислен според мене.
Важното е котела да модулира коректно и без забавяне.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: