Най - вълнуващия въпрос зимно време.
batkotony - специалист
LazarGanev написа:
batkotony написа:
Колега,не ме разбирай "правилно" ( :-D ),ама тая няма да стане... :wink:
Аз пък допускам, че може и да стане - т.е. могат да се включат "и други интересуващи се от тази идея" :cool:
:lol:
За това не бях помислил... :-D
piron45 - майстор
Тази тема трябваше да я преместят в говорилнята или в отдела за вицове :lol:
Казуса е ясен по отношение на пенсионера и ниската консумация на ток. Топлят го съседите. Преди да си направя къщата живеех в апартамента на жената. Трети етаж, южен, двустаен. Отоплявахме се предимно с нищо и то защото в слънчеви дни вътре си беше топло и нямаше нужда от отопление, при по студено време и нощем ни топлеха съседите от страни и този от долу. Човека на втория етаж под нас беше горски, палеше камината си така че комина в нашия апартамент не можеше да се пипне с ръка. Бяхме му много благодарни на човека и много рядко се е налагало да включим за малко някоя духалка. Е при такава ситуация може да се топли човек с нисък разход на енергия.
Сега съм на климатици в къщата и миналата седмица имах проблем с единия климатик в хола. Веднага стаята стана студена , макар че съм пуснал един влагоуловител / 200Вт./ който работи без спиране /освен когато спира сам/ и струята въздух е затоплена на изхода му. Е с тези 200Вт. не може да се затопли хол 20м2 по никакъв начин. какво остава за по голяма квадратура.Няма да му смятам разхода на ток на влагоуловителя защото той си е малък климатик работещ на охлаждане.
marc - специалист
Много сте силни на приказки, ама ха да ви видя в акция. Аз започнах да действам по въпроса.
Па ако не си спомняте, нека ви припомня как стават откритията.
Този Александров човека си работи в пощата и не знае, че това е невъзможно да се направи. Няма лошо, човека не е знаел ама взел та го направил.
Някои пък по умни му казали, че това е невъзможно...ми кво да се прави , широк свят, хора много, мнения още повече.
Хайде със здраве :partyman:
fbr - майстор
Ако не знаеш на къде си тръгнал, рискуваш да стигнеш някъде другаде.
idealist - специалист
marc написа:
Много сте силни на приказки, ама ха да ви видя в акция. Аз започнах да действам по въпроса.
Па ако не си спомняте, нека ви припомня как стават откритията.
Този Александров човека си работи в пощата и не знае, че това е невъзможно да се направи. Няма лошо, човека не е знаел ама взел та го направил.
Някои пък по умни му казали, че това е невъзможно...ми кво да се прави , широк свят, хора много, мнения още повече.
Хайде със здраве :partyman:
Колега, не че искам да ти противореча, но посмятай малко. Може сметките да те отрезвят.


http://mazeto.net/index.php?topic=989.0
marc - специалист
Хайде да уточня, няма нужда от изчисления, то закони, уравнения, практиката ще покаже: казах, че започвам да конструирам подобно изделия и ако след 10,на дни след включването му температурата в стаята стане 18 градуса и нагоре, ме устройва.
Повдигам темата с надежда, че някой ще повярва в тази идея и ще започне и той опити. Пък да споделим опита си.
LazarGanev - "Велик майстор"
Однажды Чукча принес в редакцию свой роман. Редактор прочитал и говорит: — Понимаете ли, слабовато… Вам бы классику читать. Вы Тургенева читали? А Толстого? А Достоевского?…
— Однако, нет. Чукча — не читатель, Чукча — писатель.
Анекдотический образ чукчи не является, оскорблением для представителей одноименной народности.
Чукча - это не национальность,
Чукча - это диагноз.
Christo - майстор
Мисля да почна експерименти и аз. Ще пробвам да ползвам само напрежението. Токът ми се струва по-ненадежден. :lol: Внимавай да не мземеш да връщаш енергия по жиците навън, че ще гръмнеш на Козлодуй електромерите и ще видиш ти тогаз.....Едисон(кой е па тоя?)
marc - специалист
Правилно Christo, само се оглеждай да не те удари изневиделица тока, че лошото при него е , че не можеш да му го върнеш. :lol:
fu4ko - специалист
Майтапете се вие ама човека си го е направил и си се кефи :-D

Тема "Някой има ли идея как е направено това отопление ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: