• 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
grants - специалист
Колеги съжелявам , но може би аз не съм се изразил точно. Като имам предвид подпомагаме на отоплението имам предвид отоплението на самия 150 литров бойлер :) Нямам никакво намерение да включвам батерията към системата за отопление на жилището :)

Поздрави !
bialk - специалист
armagedamian написа:
http://dimas-solar.gr/?page_id=160

Te ви ги "китайските" Елдоми :D
Повече ми приличат на Tesy... Иначе след 3 месеца употреба мога да потвърдя, че колекторът на Елдом- Classic R 2.5 напълно отговоря на характеристиките си. На 200 литра бойлер вече 3 месеца поддържа 55-60 градуса. Най-високата температура на бойлера, която съм постигал е 79 градуса. И няколко пъти по 75 градуса, като поне веднъж в седмицата прави 70 градуса.

Прикачен файл

20160622_170305_HDR.jpg

Прикачен файл

20160806_171233_HDR.jpg

Прикачен файл

20160715_181516_HDR.jpg

Прикачен файл

20160802_173450_HDR.jpg
armagedamian - специалист
Монтирам тези колектори от 4-5 години(общо взето откак Елдом ги пуснаха на пазара) и повярвай ми това е производителя.А като цяло съм доста доволен от тях и това което го пише в сертификатите си е точно така.Аз лично не виждам причина да се монтират скъпи колектори,Разликата между цената и качествоо не е толкова голяма,както обещават.Интересно ми е как се държи контролера ,който си монтирал.Той е продукт на Naturela нали?Аз монтирам едни контролери на Sorel,които са много добри,но са и ужасно скъпи и търся някаква алтернатива.Тези контролери Елдом започна да ги вгражда в бойлерите си от този месец.Старата им електроника също не е лоша ,но за тази пише много добри неща.
bulhomes2 - майстор
Гледам, че тия на Ерато са алуминиеви. Какво ги прави над два пъти по-скъпи от тези http://www.jov.bg/product/92/promotsia- ... iniev.html да речем? Дали няма да имаш по-голямо КПД с два от по-евтините за същата цена?
LazarGanev - "Велик майстор"
bulhomes2, тези, които показваш са от Ерато, Jov са им дистрибутори вероятно (не съм гледал), цената е еднаква
bulhomes2 - майстор
210 на Ерато, а елдомския (http://eldominvest.com/bg/product/135.html) 570 лв. Елдомския малко по-голям, ама пък 2 на Ерато са по-гплеми от елдомския, а по-евтини. Та се чудя кое да му е по-доброто, че да оправдае цената си.
filmatoplo - майстор
Алуминиеви ли са на цена 210 лв ,ако са турски алуминиеви издържат много като метал ,само им се бели боята на абсорбира на 6-10 година .
grants - специалист
В Ерато озни ден ходих да гледам алуминките и са по 220лв , дадоха ми брошура но на нея пише Bisolid , не Ezinc. Незнам дали са едни и същи панелите , но предполагам защото в брошурата данните отговарят 1:1 с тези на Ezinc.
bulhomes2 - майстор
Сигурно. Преди поне 4 лета си взех 4 алуминиеви от ерато по 216 лв с помпата. Вързал съм си водата на басейна да минава през тях - бачкат си. Не ми е ясно с какво са може да са по-добри елдомските за тая цена и за това питам. Па bialk и armagedamian ги фалят и ми се щеше да разбера къде им е баш убостта...
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44

Тема "Избор на слънчев панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: