• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
chrantov - напреднал
Честита Коледа и весели празници!
С Божията благословия - много здраве и късмет на всички!
turistak - специалист
ХА Честита и от мен!!!

Имам драматичен проблем с котел фероли GFG4 и горелка feroli

Шнека подава повече пелети от колкото горелката може да поеме.
Пелетите засядат в тръбата влизаща в горелката. По мое мнение тя е изработена много лошо, на вътрешният завой няма никакво закръгление - предпоставка за засядане на пелетите.

Решетката в/у която падат пелетите уж е от чугун, а вече е изкривена в задният край(след 3 дни работа).

Пелетите са от Баумакс и би трябвало да са от Хубавите.

Ако хората от официалният вносител / сервиз не се справятм, ще имам нужда от помощ на място срещу съответното заплащане. При настройката която правиха нямах възможност да присъствам и както си е редно тя е правена на око - газ анализаторът явно е мръсна дума.

И едно интересно наблюдение, когато включа циркулационната помпа Willo RSB 25/6 на средни обороти, котелът май се справя по-добре?
filmatoplo - майстор
Имам чувството че горелката е с ненужно увиличена мощност , щом като включиш помпата по бързо и работи по добре , значи преди това по скоро е достигала зададената температура и е преминавала в режим на стоп .При по слабата циркулация през котела той е загрявал по бързо , след увиличаването на циркулацията котела се натоварва оптимално и работи по непрекъснато и по чисто -без Он -Оф .За настройките само можем да гадаем :? :) Изправи вдигни малко шнека ако може .Туристак -някъде питаш за термоглави , ако имаш монтирани и се притварят горелката по често ще спира .А иначе как работи котела горелката -каква температура държи колко време работи , колко време почива .
turistak - специалист
Техникът дойде, настрои горелката пак, пусна я в режим с модулация, монтирах термоглавите и са на "1".

Видимо всичко е ОК вече, нооо да видим.

След един два дни ще ида да видя какво е положението и ще дам какви са настройките за пелети от баумакс :-) и дали е дала пак грешка.

За тези които са с горелка Фероли - можете да удължите двойката кабели до дисплея за да го вдигнете на удобно място. Така няма да има нужда да се правят лицеви опори за преглед и промяна на настройките.

Техникът ми каза "няма да правя проблем за гаранцията"
spec - специалист
chrantov написа:
spec написа:
chrantov написа:
... за човек, който гори по 7-8 тона на сезон ...
Това е за пелетите.
А какъв е бил разходът на дърва и въглища на същото котле?
Заедно със смяната на горивото правени ли са някакви измемения в инсталацията или сградата (напр. изолация), т.е. отопляемата площ и състоянието дали е същото?
Прав си, spec, "къщата" ми е много странна съвкупност от стара (1976 г.) постройка, макар и много стабилна, и нова част... частично топлоизолирана, частично с нова дограма... Освен това се отоплява и един кабинет от 50-тина кв.м. на около 20 м от къщата с подземен топлопровод... а, бе, шантава работа... така че и 7-8 тона са си добре... :lol:
chrantov,
Може би не съм се изразил правилно - нямах предвид тези 7-8 тона дали са много или малко.
Само питах какъв е бил разхода на дърва и въглища преди да се сложи горелката?
Аз в момента изгарям около 5-6 тона въглища и се чудя, ако мина на пелети това количество въглища в колко тона пелети ще се трансформира?
Че формулите са едно, а пък на практика е друго.
Последна промяна от spec на ср дек 29, 2010 10:09 am, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Щом изгаряш 5-6 тона въглища , значи или топлиш големи квадрати или сградата има големи топлозагуби или котела ти е със слабо КПД.Може и да намалиш разхода с пелети , но иска горните неща да са в ред -намалени топлозагуби,котел с високо кпд , и да прибавим и качествени пелети , че и те с различно качество оттук до луната . :wink:
fbr - майстор
То и въглища има с качествена разлика от земята до небето. Но може да се направи извод по показателя енергия на килограм. Добрите пелети ги дават с енергийно съдържание 4500 kWh на тон, а донбаските въглища са с енргийно съдържание 8000 kWh на тон. Като си сложиш и КПД-то на котела може да се сметне, какъв може да бъде предполагаемия разход на гориво, при смяна на горивната база.
spec написа:
chrantov написа:
spec написа:
Това е за пелетите.
А какъв е бил разходът на дърва и въглища на същото котле?
Заедно със смяната на горивото правени ли са някакви измемения в инсталацията или сградата (напр. изолация), т.е. отопляемата площ и състоянието дали е същото?
Прав си, spec, "къщата" ми е много странна съвкупност от стара (1976 г.) постройка, макар и много стабилна, и нова част... частично топлоизолирана, частично с нова дограма... Освен това се отоплява и един кабинет от 50-тина кв.м. на около 20 м от къщата с подземен топлопровод... а, бе, шантава работа... така че и 7-8 тона са си добре... :lol:
chrantov,
Може би не съм се изразил правилно - нямах предвид тези 7-8 тона дали са много или малко.
Само питах какъв е бил разхода на дърва и въглища преди да се сложи горелката?
Аз в момента изгарям около 5-6 тона въглища и се чудя, ако мина на пелети това количество въглища в колко тона пелети ще се трансформира?
Че формулите са едно, а пък на практика е друго.
В добавка на това ще кажа аз 5 години горих по 6 т въглища а за два месеца и половина изгорих 3 т пелети и не мога да се стопля установих, че е от пелетите сега горя на Баумакс но във по студени дни като днешния нещо пак не ми харесва и съм решила обявявам котела и горелката със контейнера за продан направо без да ги деля и да се налага после на другия човек пак да се монтират.
filmatoplo - майстор
Какви бяха по марка и мощност. :?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 60

Тема "Пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: