• 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
geniya - специалист
filmatoplo написа:
Смениха датчика Тп 1000 ,но не е от него,платката не бива.
Филме, не Тп1000, Pt1000 от платина (Pt), само за информация. :lol:
filmatoplo - майстор
:lol: Да де, ама покрай празника :drinkers: .
Здравейте,до сега се отоплявам на газ и ми е много скъпо и студено затова имам правен котел на въглища и искам да слагам пелетна горелка към него.Виждам ,че в този форум има доста хора ,които разбират дали някой може да ми препоръча какъв модел и каква мощност горелка да взема?Досега съм гледал на ерато GP 32 и bisolid,също и на фероли 14-34.Ще дам малко инфо - къщата е около 220кв.м,но аз използвам около 160 кв.м.в момента с изолация и дограма, алуминиеви глидери 70бр/500мм ,20бр/300мм ,системата е с долно разпределение алуминиеви тръби и около 100л вода в нея .Благодаря ви предварително!
LazarGanev - "Велик майстор"
Защо заглеждаш горелки 32кВт? И газовия ти котел ли е с такава мощност?
Не газовия е 24kw .но сме го намалили на 16kw.Обаждах се в една фирма за отопление и те ме казаха ,че за 160 кв,м ми трябвали 25kw,но били на границата,а трябвало да има резерв.Не им вярвам много и не съм много сигурен каква трябва,може би 12kw ще ми стигнат?Например феролито започва от 14 и е до 34 и май не е подходяща за мен.Искам да попитам и нещо друго кое е водещо при работата на горелката температурата на водата или температурата в помещенията?кое се регулира и кое не се пипа след настройка?
rosso666 - специалист
Там от където са ти го казали това не взимай от там нищо.мноооого има изписано за необходимата мищност на пелетна горелка спрямо квадратура .25kwдаже ти е много
LazarGanev - "Велик майстор"
rosso666 написа:
Там от където са ти го казали това не взимай от там нищо.мноооого има изписано за необходимата мищност на пелетна горелка спрямо квадратура .25kwдаже ти е много
+1
rosso666 - специалист
Биосолида май е за предпочитане от ерато и фероли,но що не разгледаш и грейко.
Малко ме притеснява това с правения котел.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, тоя път няма да те подкрепям :) . Бисолид е бюджетен модел на Ерато и няма как да е за предпочитане пред GP4, пред Фероли - да, съгласен съм. Грейко отначало им се вижда скъпа на някои хора, пък после съжаляват, ама късно. :wink:
rosso666 - специалист
Обърках се колега мислех си за тея на сънсистемс.
Burnit pell
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 60

Тема "Пелетни горелки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: