Най - вълнуващия въпрос зимно време.
danovsky - специалист
Прокапаха ми снадките на някои от крановете на радиаторите.Тръбата е с алуминиева вложка.Стягах,стягах-вече няма на къде.....прокапва когато е студена водата.Не съм сигурен ,ама системата не е прегрявана.К'во се прави за да спрат ,че малко дразни....и мокри?
naskov - майстор
Със стягане не става. Явно фитингите ти са менте.Най-честата причина за теча, е че гумените пръстени на месинговата втулка вече са загубили еластичноста си. Но има спасение. Навиваш малко тефлонова лента върху втулката и я пъхваш внимателно в леглото и.
danovsky - специалист
Благодаря,ще пробвам,а самите гумички мога ли да ги сменя(от нов фитинг)?
crez - майстор
danovsky написа:
Прокапаха ми снадките на някои от крановете на радиаторите.Тръбата е с алуминиева вложка.Стягах,стягах-вече няма на къде.....прокапва когато е студена водата.Не съм сигурен ,ама системата не е прегрявана.К'во се прави за да спрат ,че малко дразни....и мокри?
Причината може и да е накриво срязана тръба, която не приляга плътно с челото към фитинга.
vanko68 - специалист
Това не е причина за теча. Уплътняването не е с челото на среза.
crez - майстор
vanko68 написа:
Това не е причина за теча. Уплътняването не е с челото на среза.
На теория ДА, ама на практика НЕ. Случвало се е косо срязана тръба тече, след право срязване се оправя без да се пипа нищо друго.
danovsky - специалист
Абе те 5 години не прокапаха,значи не е от сряз.Кажете могат ли да се сменят само гумичките,че ето тази джаджа не мога да я извадя от тръбата.
Изображение
filmatoplo - майстор
Прегрявана е инсталацията -дори веднъж да е ставало за 5 минути над 90 гр то стига -бронзовия пръстен се впива в тръбата и губи способноста си да стяга .Теча идва от там където е надяната тръбата , по принцип тече в студено положение .Ако тръбите позволяват да се дръпнат малко , се реже сант и полувина от нея и се надява наново , ако не може се опъне малко тръбата се монтира одължител между ракора .Ако пък е с кран ракор просто не знам спасение освен смяна на крановете .Но то си губи смисъл ремонта щото догодина пак ли това ще правиш . Отдавна сами паднали в очите тръбите с ал вложка -били те и качествени -мине ли ги 120 гр( се .и отгоре им ) с извинение . :wink: По възможност правете ги от мед , или ги подменяйте с мед .
danovsky - специалист
Прав си,стигало е около 90°.Лещата е вкопана в тръбата.Тръбите са вградени в стената и няма как да се издърпат.Ще пробвам с тефлон пък к'вото стане.
naskov - майстор
Действай смело. Пробвал съм го много пъти.Най-евтиния начин е.

Тема "За снадките?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: