Най - вълнуващия въпрос зимно време.
anton_ss - специалист
Вече няколко пъти се случва да забравя крана на серпентината отворен и на сутринта водата в бойлера е истинала,получава се обратно отдаване.Моля за съвет как най -добре ще се реши проблема.С терморег.да исключва помпата,термовентил на входа на серпентината/тук по-несъм запознат как точно действат/или съм си мислел за някаква светл.сигн. напр.микрета до крана да се вкл. изкл.и свето диод да сигнализира.
Със винтил е наи добре,слага се на входа на серпентината,за предпочитане е на студената вода трябва и да необъркаш посоките на винтила защото има значение,на самия винтил има бобина която си я свързваш за помпата,като тръгне помпата отваря винтила и позволява циркулацията на водата през серпентината,а когато помпата е в покои,винтилът е затворен и не позволява на водата да циркулира на самотек,слагаш ел.маг.винтил и си решаваш проблема няма да ти изтива водата в бойлера. :)
yakinceto - специалист
С терморег.да исключва помпата- така е направено при мен и съм доволен
denuchi - специалист
www.intiel.com/dt-3-1_bg.htm...

защо не пробваш и с нещо от този род.
tinalex - специалист
С термостат на помпата е най-лесно и евтино.
fbr - майстор
Прегледай тази тема.
anton_ss - специалист
Да и аз си мисля точно за този вариант.Но нямали като започне да изгася оганя и съответно да пада температурата на парното,вече загрялата вода в бойлера да топлоотдава на серпентината и тя да подържа темп.в системата съответно да лъже термостата на помпата ипак да се получи проблема за пълното истиване на водата в бойлера,е вече може не пълно но все пак до градусите на изкл.на помпата ама все пак по ниски гр отколкото са били на боилера/не се ли получава някакъв омагьосан кръг/ или аз нещо не мога да схвана?
bad to the bone - специалист
...
Последна промяна от bad to the bone на чет ное 12, 2009 12:17 am, променено общо 1 път.
dalgia - специалист
Слага се диференциален термометър.Мери Т в котела и Т в бойлера.Ако
Т бойлер е по-висока не отваря серпрнтината.
Time2Burn - специалист
То че се слага, слага се, ама от къде се купува, как се монтира, колко струва, снимка или схема.... Обяснете малко на човека бре, какво ви става???

Тема "Бойлер със серпентина идея за авт.изкл." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: