• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Малкия - специалист
сложна работа, няма проблем да ти напиша формулата , обаче няма да ти е от полза

а това 8л/мин , искаш да ми кажеш че искаш да минава 8 литра вода за една минута така ли , защото ако е така излизат колко , 480 за час ( ако не бъркам ) , по добре забрави за тея 8л/мин :) още от сега ти казвам че хидравличните ти загуби ще са някакво космическо число , което по би подхождало за някой небостъргач :)

не знам как да ти помогна , в смисъл , не се наемам да казвам това и онова , защото да не стане така че после да не си доволен

лично мое мнение е за подово си тярбва специалист, правоспособен човек

че нали знаеш , ще си я пуснеш серпентинката , обаче да не стане така че да ходиш по нея на пръсти :)

не можеш ли да ми кажеш колко й е мощността на серпентината ( загубите на помещението )
filmatoplo - майстор
100 ВАТА мощност на квадрат за водно подово.
Малкия - специалист
filmatoplo написа:
100 ВАТА мощност на квадрат за водно подово.
ами не съм съгласен, не е толкова , но ми даде идея

Cecy знаеме колко е дълга 120 метра , кажи площа на помещението и как е разположена серпентината в нея , общо взето ми тярвба площа на серпентината и може би ще измислиме нещо :) да стане като хората
filmatoplo - майстор
С 100 те вата ли не си съгласен :lol: , значи Рехау, Уирсбо или Овентроп не разбират от водно подово .Ей сега отивам да си скъсам сертификата от завършения курс :wink: .
vanko68 - специалист
Не смяташ ли поне малко,че тези ватове на м2 зависят от конкретното помещение-размери,изолации,дограми,съседи разположение,от предназначението на помещението и т.н.Щото така може да се получат разлики от 10 до 500 Вт/м2 примерно.100 Вт в панелка с ТИП-ТОП дограма и 100 Вт в къща с 10 см фибран и двукамерна дограма според мен са различни неща.
LazarGanev - "Велик майстор"
Тези 100 Вт, за които говори filmatoplo, не са "онези" 100Вт, които зависят от дограма, изолация и съседи :) . Не става въпрос за топлозагубите. Тези 100 Вт са други - това е мощността, с която топли 1м² от пода, под който има наредено водно подово отопление, ако е наредено по правилата.
vanko68 - специалист
И тези "други" 100 вт/м2 ако не ми стигат,макар че е по правилата,що прайм тогаз?
LazarGanev - "Велик майстор"
Обикновено стигат, ако е ползвана цялата площ, Понякога не стига - тогава може да се добави радиатор или конвектор, Но няма как да се изкара двойно или тройно повече мощност от един квадрат, освен ако в жилището не живечт нестинари. :)
Cecy - специалист
Днес не издържах и вързах помпата - един поточен бойлер 7кВ, разширителен......... Напълних тръбата с вода /голяма цигания, всичко виси,ама не мога да изтрая/.Сега работи. Поставих два температурни датчика на входа и изхода.Сега чакам помпата да се адаптира,вентилите са отворени на макс и чакаме 30 часа /какво толкова адаптира....ама да видим/.На входа 40 градуса, на изхода - незнам.Утре ще мога да меря и там.
Искам да придобия накрая реална представа.
Утре ако нищо не е гръмнало ще видя .
Под фибрана имам температурен датчик.Поставих го преди да сложа фибрана и замазката.Има един над фибрана до тръбата .И един в самата замазка.Закачил съм ги, температурите се записват през 5мин, утре ще видя какво се е случвало.Ще стане ясно кое къде се губи и кое не се губи, ще ставам нестинар или ескимос
Малкия - специалист
ако живот и здраве имам клиент и той ми каже че иска по 100 вата на квадратен метър , че така чувал че е правилно ще разбера че нищо не разбира , а някои хора се възползват от незнаението ;)

има едни правила, и по тези правила се изчислява серпентината и по тях се извършва монтажния процес

Cecy , надявам се да потръгнат нещата както ги искаш , имай предвид че сега най вероятно няма да са ти съвсем точни температурите, сега е пролет-лято , а на теб ти трябва за отоплителния сезон
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "Кое как се смята - посъбра се материал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: