• 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 335
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
syncho - майстор
Не изглежда зле. Дилатационни фуги остави ли?
timon_tg - специалист
да, между отделните стаи има, както и навсякъде по стените.
syncho - майстор
В по-големите стаи трябва да сложиш и в през самата стая, ако не си ги залял вече.
dimovsport - специалист
timon_tg написа:
ето и резултатите..тръбата е положена, замазката се получава около 6-8 cm.
Какви са тези скобички с които захвана тръбата? Колко струват?
Благодаря.
timon_tg - специалист
http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p ... &_from=R40
цените сам можеш да ги провериш в ebay. Има ги и в Ромстал, 28лв 300 бр.
k88 - специалист
Здравейте колеги искам да топля двуетажната си къща 120 кв с тази камина възможно ли ще е?
Горивни камери за вграждане СЕНАТОР . Номинална мощност 14kW за 1 час с минимално количество твърдо гориво , 21kW максимална мощност в активен режим . КПДействие над 70% .
която искам да е с подово отпление на първия етаж 55 кв,м +1 конвектор и 2 конвектора за горните 2 спални.
Днес проверявах колко ще ми излязат матерялите за подовото около 55 кв.м ето и снимка на чертежа ми и цената за всичко ... как ви се струва офертата?Колектора е за 6 кръга с помпа и пълно оборудване.Тръбата беше червена прозначна специално за подово отпление и ми изчислиха че за тази квадратура ще ми трябват 6 кръга. моля да ми кажете вие какви тръби за подово отопление сте използвали и на каква цена е метъра
ТРЪБА "valrom pexkit" С КИСЛОРОДНА БАРИЕРА d.16x2,0mm КАНГАЛ 500m
тази тръба за водно подово ли е.
мисля че се спрях на тази ТРЪБА PexKIT ЧЕРВЕН ЦВЯТ С КИСЛОРОДНА БАРИЕРА, КАНГАЛ 200m D.16x2,0mm
моля за съвет и линк ако имате по добро предложение :?
Прикачен файл:
aaa.jpg
Последна промяна от k88 на вт сеп 23, 2014 11:52 pm, променено общо 1 път.
k88 - специалист
dimovsport написа:
timon_tg написа:
ето и резултатите..тръбата е положена, замазката се получава около 6-8 cm.
Какви са тези скобички с които захвана тръбата? Колко струват?
Благодаря.
скоби за подово д 16х2 300 бр - 16,21 лв

http://www.romstal.bg/index.php?route=p ... ct_id=4550
timon_tg - специалист
k88 написа:
dimovsport написа:
timon_tg написа:
ето и резултатите..тръбата е положена, замазката се получава около 6-8 cm.
Какви са тези скобички с които захвана тръбата? Колко струват?
Благодаря.
скоби за подово д 16х2 300 бр - 16,21 лв

http://www.romstal.bg/index.php?route=p ... ct_id=4550
цената не е актуална.. нещо около 25-30 лв бяха там. Пък толкова ли не могат да си обновят сайта. Уж голям склад, а нямат никаква информация онлайн.
Jawata - напреднал
Jawata написа:
kapanec написа:
Jawata:Това подвързване което си направил как ще работи.Ако не ти е проблем дай малко разяснение че, ми се струва много объркана рабтата
Като навържа маркучите ще ви се изясни. :?
Вече свързана и от две седмици в действие
Прикачен файл:
04092014(004).jpg
Здравейте колеги,
виждам, че обсъждате темата за Водно подово отопление и понеже ми предстой на пролет да взема решение а не съм много технически запознат бих искал да Ви попитам няколко неща.
Става въпрос за отопление на 2ри етаж от къща около 110кв.м с външна изолация 8см EPS и с хубава дограма Саламандър.
В момента ми предстои избор по какъв начин да отоплявам помещенията, като бюджета не е неограничен.
Понеже къщата е ново строителство и 60кв.м са на подова циментова замазка а другите 40кв.м са без такава и бих искал да взема най-правилното и рационално решение за да не налага след време да къртя.
Въпросите са ми следните:
първо какъв вид отопление ми препоръчвате Климатик, Парно с котел или Водно подово ?
с Климатици и Парно с котел горе-долу ми е ясно как седи въпроса от към инвестиция и резултати, но с подовото отопление не съм запознат.
Каква би била евентуалната инвестиция, която трябва да направя и струва ли си ? Трябва ли вече съществуващите замазки да се махат тъй като четох, че има специални за подово ? И ако можете бихте ли ми препоръчали къде/кой може да ми направи инсталацията ? ( аз съм от Варна )
Котела ще е на твърдо гориво или пелети ( без газ и ток )
Благодаря предварително на всички, които ми отделиха време
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 335

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: