• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 335
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ole4ko - специалист
Интерметал Орландовци - има всичко. В сайта даже и ценови листи има които съм сигурен, че ще те грабнат :) . Относно затоплянето май най- важна е изолацията... аз имам на пода, на тавана както и външна... иначе горя от всякъде. Ще летят десетолевките по електромера, а и ще мръзна като куче :)
s_l_a_d_u_r_ - помощник
Здравейте, ако може някой да ми обясни на лично подробности около поставянето на водно подово. Ситуацията е следната: стара къща,строена след 1965. На първият етаж ще се сваля нивото и мисля да поставя тръби за подово. Най-вероятно последователността ще е: фибран 2см,тръби,мрежа,замазка,ламинат. Казват, че първи етаж се топли по-лесно,височината ще е около 2.50м. С колко се вдига нивото при така положено подово, през 10 см. ли да се поставят тръбите или през 20 см. Някаква схема или начин на полагане? За котел най-удачно би следвало да е на пелети ( за ток ще каже колегата като дойде сметката), но не изключвам възможност за котел на твърдо гориво (дърва и въглища). Знам, че не е практично и трябва да се следи температурата на водата, но всичко зависи от цените на котелите. Добре ли е като идея? Благодаря
1115 - специалист
A разумно ли е да се ползва водно подово и конвектори в следната схема.
Целта е конвекторите да помагат за намаляване инертността на системата, а лятото те да охлаждат.
Освен това мисля отоплението да става с термопомпа с 2 компресора. Единият за подовото, а другият за БГВ + конвекторите.
2v6 - майстор
1115 написа:
A разумно ли е да се ползва водно подово и конвектори в следната схема.
Целта е конвекторите да помагат за намаляване инертността на системата, а лятото те да охлаждат.
Освен това мисля отоплението да става с термопомпа с 2 компресора. Единият за подовото, а другият за БГВ + конвекторите.
Подово с термопомпа е най-икономичното отопление.
Какъв е смисъла термопомпата да е една, при положение че ще има два компресора и два отделни отоплителни кръга?
2v6 - майстор
1115 написа:
Управлението
Управлението на кое?
За два отделни отоплителни кръга са необходими две отделни управления.
idunno - специалист
:-D :-D управления, които управляват два компресора има,че даже и три и повече, ама едва питащият знае, че струват над 1000 лв. :-D
filmatoplo - майстор
Така де -1 контролер може да управлява много неща накуп които му са заложени, било то компресори, помпи и други. контролера може да бъде купешки или създаден от отделни компоненти
.
1115 - специалист
idunno написа:
:-D :-D управления, които управляват два компресора има,че даже и три и повече, ама едва питащият знае, че струват над 1000 лв. :-D
Питащият не само, че знае, но и разполага с 5...6 контролера на Carel, Като най-слабият е µC 2.
Освен това има 10 контролера на Unitronics и за разлика от Carel_a, тия знае как да ги програмира, но не знае какво точно трябва да правят и за това е цялото писане в темата.
Освен това си чакам да пристигне V1210, с който мисля да управлявам всичко в къщата.

П.П.
Скоро смятам да си отворя конкретна тема за моето отопление и ще се радвам на всички желаещи да помогнат при направата му. Но всяко нещо с времето си.
2v6 - майстор
1115 написа:
idunno написа:
:-D :-D управления, които управляват два компресора има,че даже и три и повече, ама едва питащият знае, че струват над 1000 лв. :-D
Питащият не само, че знае, но и разполага с 5...6 контролера на Carel, Като най-слабият е µC 2.
Освен това има 10 контролера на Unitronics и за разлика от Carel_a, тия знае как да ги програмира, но не знае какво точно трябва да правят и за това е цялото писане в темата.
Освен това си чакам да пристигне V1210, с който мисля да управлявам всичко в къщата.

П.П.
Скоро смятам да си отворя конкретна тема за моето отопление и ще се радвам на всички желаещи да помогнат при направата му. Но всяко нещо с времето си.
Нещо не се връзва - искаш термопомпата да е една, но не знаеш какво трябва да прави...
Дали управлението ще е от един или няколко контролера няма значение.
Моя въпрос беше защо термопомпата искаш да е една?
Как си го представяш - освен управлението какво друго ще е общо?
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 335

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: