• 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 335
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Понеже къщата е ново строителство и 60кв.м са на подова циментова замазка а другите 40кв.м са без такава и бих искал да взема най-правилното и рационално решение за да не налага след време да къртя.

И при водно подово и при котел на твърдо гориво (дърва , въглища, пелети) ще къртиш щом досега не си положил тръби в частта със замазката или в стените.

Въпросите са ми следните:
първо какъв вид отопление ми препоръчвате Климатик, Парно с котел или Водно подово ?


водното подово е само елемент от една отоплителна система. Него също трябва да го захраниш с котел или термопомпа

Може би правилно зададеният въпрос би трябвало да бъде: с въздушно или с водно отопление да отоплявам помещенията?

Моят съвет е да положиш водно подово в частта без замазка, а в помещенията със замазка да изрежеш канали за полагане на тръби за водни конвектори или за преоразмерени радиатори за нискотемпературно отопление. Разбира се може и да разделиш частите на високо и нискотемпературни
Успехи!
krasimirradev - напреднал
Здравейте,бихте ли споделили доколко е ефикасно водното подово.Може ли да се отоплява къща само с него или са нужни и радиатори и кое е по добре подово или радиатори,че вече започвам да се триумя
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз съм с такова, нямам радиатори
krasimirradev - напреднал
LazarGanev написа:
Аз съм с такова, нямам радиатори
А буфер трябва ли или може и без него.
syncho - майстор
И аз съм с такова. Няма необходимост от буфер, но е полезен, ако има възможност да се сложи, особенно, ако котелът е на твърдо гориво.

Няма необходимост от радиатори, ако е направено както трябва.
krasimirradev - напреднал
А колко ориентировъчно излиза направата на водно подово на около 90кв.м от-до с труд и материали и котел.Знам че без оглед е тудно да се каже.
LazarGanev - "Велик майстор"
Малко по-скъпо е от радиаторното, но не много. А колко ще ти струва - питай този, който ще го прави, не нас :cool:
Ruseff - специалист
Правиш една готина маса със свински дебели мезета,червено вино задължително,може и сухо,и каниш Лазар,кво има за чудене :)
krasimirradev - напреднал
А аз си мислех че е по евтино,а ако реша да го правя се надявам да е някой от Вас B-)
LazarGanev - "Велик майстор"
Сега видях, че си градски :)
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 335

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: