Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Става , така регулират при някой инсталации водно подово :wink: .
plastkomfort - специалист
По този начин постъпващата вода ще е по-топла и трябва да даде икономия на пелети :?
rosso666 - специалист
Да се отчета... от два дена горя смес 1:1 ДЪРВЕСНИ ПЕЛЕТИ и пелети от ТОРФ.Гори си без проблем но много пепел се натрупва в кошницата на горелката.Вчера дори пепелта беше покрила и нагревателя на горелката.Имаше пепел поне няколко сантиметра ,но си запали горелката(за по-дълго време) и си гореше ,по-тегаво но гореше.Явно вентилатора не може да изчисти след като загасне горелката.Когато е в модулация скоростта на вентилатора е по-слаба от 100% и това също спомага за натрупването на пепел.
Другата зима няма да се топля с такива торфени пелети ,но ми беше мерак да ги пробвам.
nikisv - специалист
Някой знае ли колко е заводската настройка стартова доза запалване на горелка GP 25 - Самопочистваща .Промениха ми я на 250 (не знам това време ли е грамаж ли).Пелетите са слънчогледови.
rosso666 - специалист
Би трябвало в упътването да пише.Това 250 според мен е време за разпалване.А не стартовата доза пелети.
Я кажи как се справя тази горелка с слънчогледовите пелети? Защо са ти променяли настройките ?
Тази система за самопочистване не може ли да се купи отделно?
nikisv - специалист
Пелетите ги папка без проблем.Увеличиха дозата или времето на зареждане.Не искаше да пали със заводската настройка.А в книжката не пише нищо.
rosso666 - специалист
Според мен това 250 са секунди и те определят времето на работа на нагревателя без и със включен вентилатор.ПРи GP20+25 е така .Работата на шнека при първоначалната доза си е съвсем различна настройка(при мен минимуна беше 30с.).

P4 – потенциометър за определяне на периода на разгаряне на горивото;-мисля че тази настройка са ти променили.Теб какво те притеснява искаш да си върнеш старите настройки ли?
rosso666 - специалист
Прикачен файл:
kotel 01.jpg
Христос воскресе колеги .Вчера се зачетох аджба как се качват снимки тук ,та реших да си кача снимки на инстлацията за парно .На снимките горелката вече е със сменен контролер.Искам да Ви попитам дали има положителен ефект ако монтирам втора циркулационна помпа за бойлера понеже контролера може да я подържа.
А в момента горя ето такава смеска дървесни пелети и пелети от торф.

Прикачен файл

peleti-torf.jpg
peleti-torf.jpg (102.12 KиБ) Видяна 1934 пъти

Прикачен файл

kotel03.jpg

Прикачен файл

kotel02.jpg
stoyanstoyan - специалист
Привет на всички!

Нов съм във форума. В момента строя къща около 180-200 кв(вече е на груб строеж) Предвиждам изолация с 10 см неопор(вече си мисля и за 15) ,15 см вата на покрива и трислоен стъклопакет 4 сезона.
Прегледах темата от самото начало и честно казано малко съм объркан. На някои места пише че котелът ако работи на максимум това ще доведе до преразход а на други че така кпд така е много добро. Сега съм пред дилема каква мощност да си взема 15,20 или 25 кв.(тоест дали да си взема по мощен котел за да мога по бързо да достигам зададента температура или оптимален такъв,който на макс да ми отговаря на квадратурата) Между другото попаднах на едни котли с параметри 4,1-20 кв. при които в техническата спецификация е посочено че кпд при макс(тоест 20кв.) е 92 а при мин (4.1кв.)е 94. Другото което ми е интересно е при достигане на зададена стайна температура кое е по добро ,да се изключва автоматично горелката или да изпадне във някакво stand by състояние при което пак според мен ще има изгаряне на палети.
plastkomfort - специалист
По-добрият вариат е горелката да не изгасва така ще даде икономия на пелети.
Когато изгасне трябва наново да запали и да гони зададената тампература.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: