Най - вълнуващия въпрос зимно време.
p_delin - специалист
hr.hristov57. Интересно ми е как се справят пелетните котли по принцип, защото нямам наблюдение на други освен моя. Иначе на минимална мощност t. на изх. газове около 84 гр. а на максимална мощност около 110/120гр.
jabata - специалист
Здравейте,

малко да посъбудя темата, с едно питане за комбиниран котел на дърва и пелети. Някой може ли да ми препоръча нещо, или да даде мнение за някой такъв. До момента съм харесал единствено на Erato BiSolid Saver генерацията, някой има ли мнения или отзиви за този котел. Но все пак съм отворен за мнения и предложения за други такива. Като цяло ценовия диапазон е около 4к с горелката, а мощността да е около 20 KW. Тук таме има разни гаражни майстори които правят комбинирани котлета за около 1800лв (само котлето) но аз като цяло съм скептичен към такива, защото най-вече гаранция няма никаква, днес ги има, утре ги няма, ще сложиш горелка някаква, после ще ти кажат, котела е наред, горелката е калпава...и т.н.
Някой може ли да ми препоръча нещо. Какво става с Грейко, изкараха ли котел, и ако да, той може ли да гори дърва...и на каква цена идва?

Благодаря ви предварително.
filmatoplo - майстор
Комбинирани котли на пелети идърва са Бисолид и Фероли, снабдени с по 2врати .Като на Феролито може да се монтира горелка Грейко.
rosso666 - специалист
за тези нужди според мен е по-добър вариант са биосолид-поне всичко е замислени и изчислено като една система.Незнам костерзвата(май така се пишеше )колко пари е?те е по-доброто от трите .
Последна промяна от rosso666 на чет окт 30, 2014 1:26 pm, променено общо 1 път.
jabata - специалист
Може би не се изразих съвсем правилно. На мене ми трябва котел, който да може да гори дърва, и без много трудности (като например смяна на вратичка) да може да мине на пелети.
Като цяло видях че Bisolid са такива. Но това което не ми харесва, е че BiSolid Saver C си вървят с горелка. А нея не я знам колко е читава. И ако примерно реша да монтирам грейко, или друга горелка пак разправии. Тогава остава варианта за BiSolid Saver W, но на тях какви горелки могат да се монтират освен BiSolid. Малко не ми харесва, това да съм вързан точно към една горелка, защото нито я знаеш, нито я познаваш. А и гледам има самопочистващи горелки...които биха били от ползва ако човек вземе да гори нискокачествени пелети.
Може би въпрос към filmatoplo, котела на Greyko какво представлява? Всеки говори за него, но в нета не намерих никакво инфо за него.
filmatoplo - майстор
Горелката Грейко се монтира на почти всички котли на твърдо гориво,въпрос на желание и възможности.
rosso666 - специалист
Е по-добре един котел на бош и една горелка от свободния пазар .не се обвързваш с гаранции и отпадането им при смяна на горелка
filmatoplo - майстор
Под нискокачествени пелети имайте предвид дървесни клас под А1, компромис слънчогледови, но не някакви други боклуци с не ясен произход.Инвестирайте в изолация, тя е най oправдана.
doobref - специалист
jabata написа:
Здравейте,

малко да посъбудя темата, с едно питане за комбиниран котел на дърва и пелети. Някой може ли да ми препоръча нещо, или да даде мнение за някой такъв. До момента съм харесал единствено на Erato BiSolid Saver генерацията, някой има ли мнения или отзиви за този котел. Но все пак съм отворен за мнения и предложения за други такива. Като цяло ценовия диапазон е около 4к с горелката, а мощността да е около 20 KW. Тук таме има разни гаражни майстори които правят комбинирани котлета за около 1800лв (само котлето) но аз като цяло съм скептичен към такива, защото най-вече гаранция няма никаква, днес ги има, утре ги няма, ще сложиш горелка някаква, после ще ти кажат, котела е наред, горелката е калпава...и т.н.
Някой може ли да ми препоръча нещо. Какво става с Грейко, изкараха ли котел, и ако да, той може ли да гори дърва...и на каква цена идва?

Благодаря ви предварително.
Аз съм с горелка Фероли 7 -34 киловата и котел Солитекс +5 - 34 киловата. Горелката се справя чудесно, дори със слънчогледови пелети, но те имат много пепел, а и събрах всички мишки от района миналата зима. Важна е настройката на горелката. В момента не мога да намеря друга врата за котела, но му слагам една ламарина и така работи с дърва и други отпадъци. Вече 4-та зима с тази конфигурация и съм доволен. Благодарско на Николай Ганев от Дряново за настройките.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: