Най - вълнуващия въпрос зимно време.
margarit.simow - напреднал
Evgeniy написа:
margarit.simow написа:
На мен 20кw ми се вижда огромна мощност.12кw ми се струва по реалистично.После да не стане сложи и буфер 500л.Тогава инвестицията става космическа за такова жилище.
Имай пред вид, че тези "20 Квт" са с пелети клас А1 - демек с най -наи... Аз със слънчогледовите пелети, повече от 3 кг на час не пускам, че ми се струва, че преливат на вънгленчета. Т.Е. повече от 10-12 Квт не мога да получа от тези 20. Макар, че на чувалите пише 18 цяло и нещо Мегаджаули, което конвертирано излиза 5 kW. Не знам дали е реалистично да имат повече енергия от дъвесните за килограм. За обема е ясно. В едно и също обемно количество е ясно че при слънчогледа има по малко калории, защото и грамовете са по-малко.
Горил съм слънчогледови пелети.Те правят много пепел и горивната камера като се наклепа какво става с КПД не знам.Може и да имат 4.3-4.2kw но не повече, иначе са евтини което е добре но 8мм не са много удачни според мен.Не че не съм изгорил 20 тона през годините но при мен разхода се дига доста с тях.Ако аз топля над 400 кв.м с 45kw и котела ми идва голям без да имам изолация та за това ми е странно 20 кw за 70 кв.м.Но всеки продукт на пазара е различен така че сравнението ми не е правилно може би.По всяко време имам свободна мощност за още един етаж.Май киловата е плаваща мерна единица. :lol:Девиза в България е "Във всяка къща по една малка атомна централа". =D>
Здравейте,преди 2 години събирах мнения за котел на пелети,но понеже не живея постоянно в тази каща(етаж от каща) и го отложих. Това лято мисля да го монтирам и пак започвам да питам,понеже нови модели ,нови мнения.
Имам за отопление около 80кв.м.(ориентирам се по паркета който купих на скоро за целият етаж).Мисля ,че ми е нужен котел с мощност около 15KW.
За момента сам се спрял на котел на Extraflame-HP15
Въпросът ми е;
1.Правилен ли ми е избора за котел с цена до 7000лв.?
2.Има ли други котли до тази цена с по-добри показатели?
Благодаря на всички за отделеното време
plastkomfort - специалист
Виж система TORCH.
Има по-добри показатели и цена.
mitko3040 - напреднал
Добър е котела. Никакви проблеми няма до момента. Edil kamin имат 12kw. За 80кв. ще смогне, но нека за това да се произнесът специалистите. И двата са много тихи и удобни за апартамент.
Благодаря за мненията,но котле ще баде-тръбите са изведени до помещението където ще е котела!!
Насочха ме кам Greyko-20kw котел с горелка Greyko RB 20- по ефтина комбинация и гори всичко.
mitko3040 - напреднал
Edil kamin, който имах впредвед е котел.
krasen1 - специалист
radian написа:
Благодаря за мненията,но котле ще баде-тръбите са изведени до помещението където ще е котела!!
Насочха ме кам Greyko-20kw котел с горелка Greyko RB 20- по ефтина комбинация и гори всичко.
Споменаха ли че ще станеш настройчик.
Ruseff - специалист
Стига с популизма де,бутни на Торча слънчоглед,да го видим как ще работи.Хората като гледам,не си човъркат Грейкото откак са ги пуснали :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Ruseff написа:
Хората като гледам,не си човъркат Грейкото откак са ги пуснали :)
Е, който иска си кара на стандартни пелети и не бара настройките, други си експериментират всякакви евтини пелети и тогава се налага да барнеш я въздух, я време за подаване. С една дума С Грейко имаш избор :wink:
krasen1 - специалист
Когато съм горил слънчоглед, ти неси имал ГРЕЙКО.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: