Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
С вентил е по добре , имам възможност да настройвам моите инсталации и гледам как работят и без вентил , котела на Грейко се справя и без , тоест по ниската температура на връщане не му променя видимо работата , старта и вдигане на температура-фрапиращ конденз също не се наблюдава , ефекта е по скоро в по дългосрочна работа от към нагар който може да се получи без вентила .Много клиенти седят пред котела и хитруват -защо сега котела да работи на 65 гр като може за по икономично да си го карам на 50 :wink: с вентила това не може да стане :-D относно малък кръг на инсталацията може да се направи и само с допълнителна помпа вместо вентил ако майстора не е виждал и монтирал .
LazarGanev - "Велик майстор"
k88 написа:
LazarGanev написа:
Е то слагането е за половин час, ама с пуска и настройките отива половин ден. Само не знам кой кого ще обучава накрая - майстора теб или ти него :lol: .
Щом ти званя през ден да те питам значи ти учиш мен аз тях :D
Щом възприема - добре, ама често се налага да вървим след такива за да оправяме бакии :)
filmatoplo - майстор
Във темата снимки и акъл на монтажи колкото щеш , ама кой да чете :wink: .Мен кой ми казва -едно време имаше само котли Дакон ,помпи Мейсан 25/40 , чугунени радиатори калор 3 и черни тръби -и пак ставаха парната :wink: .
n.ganev - майстор
димитар кисиов написа:
има значение че е близо до пловдив обадисе да покажа работещи инсталаци задаможеш сам да решиш как какво защо
Баси дискриминацията :? . Ние като сме далече МАЙНА и Исарскию папаз не ни пее - кучета нА йели нали? " За кучета и котки може - а за прасета НЕ! " Така ли я докарахме :oops: ?
filmatoplo - майстор
Ко каза ко :-D Ганев монтира ли клапата , регулатора за тяга де , леко полеко да се ползват и те :wink: стига сме топлели михаля .
n.ganev - майстор
Монтирана е вече на няколко места / даже и у нас / И днес дето дигнах едно Виадрусче човека ми каза че пробвал със запален вестник в котела и тя се "клатела". Утре ще пусна снимки на новият Експерт с клапа, че имам да му турна РС а нещо времето не достига - една седмица на Узо в Сарафово сега ми излиза през ушите Баси #-o .
filmatoplo - майстор
Дигнах едно Виадрусче , означава че котела е вдигнат на 50-60 санта от пода ,и горелката е под него така ли :? :) ади щрак накоя снимка де :wink: .
димитар кисиов - специалист
n.ganev написа:
Монтирана е вече на няколко места / даже и у нас / И днес дето дигнах едно Виадрусче човека ми каза че пробвал със запален вестник в котела и тя се "клатела". Утре ще пусна снимки на новият Експерт с клапа, че имам да му турна РС а нещо времето не достига - една седмица на Узо в Сарафово сега ми излиза през ушите Баси #-o .
колко оферти направи в сарафово и в хисара ти се идва ми ариде
n.ganev - майстор
:lol: На ден получавах по няколко оферти от рускини #-o ама бях с ДРЕСЬОРКАТА Баси и познай като си дойда в Дряново дали ша има салата - па като дакараш двата автобуса и папаза кЪф кеф ше падне :oops:
filmatoplo - майстор
Спешно ми трябва инфо ако може снимки на котел вдигнат на такава кутия с горелка , кой ги прави цена , че ми писна аз да джиджикам 2 дена с флекса :wink: .

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: