Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Виж, нямам за цел да споря с теб, просто ти казвам, че котелът се управлява по температура на изходящата вода, тези 55*С, които са написани за входящата вода са рекламен трик, да не кажа заблуда. Котелът си е много добър и съжалявам, че са решили да ползват заблуди в рекламата.
p_delin - специалист
Лазаре, никой не иска да го обръща на спор все пак идеята на форума е съвсем друга. Аз ти благодаря за мненията защото така откриваме истината, и все пак както и да я мерят температурата конденз няма а и котела като загрее един път и държи постоянни около 70 гр. предполагам и входящата вода ще е с по-висока от 55 за същаление тази зима неуспях да се нанеса там но другата зима ще имам истиски наблюдения над котела и ще мога да помогна с точен разход пелети
p_delin - специалист
И понеже не съм се замислял толкова подробно за това което казваш ще взема да я премеря температурата на влизащата вода да видим какво ще покаще наистина, поздрави
rosso666 - специалист
То проблема с ниските градуси на входящата вода е в началото когато котела е запалил .ТОгава предполагам градусите са под 55 след това когато котела влезе в работен режим и е загрял всичката вода по системата всичко си идва на място.
Колега искам да те питам твоя котел има ли вентилатор на изхода за димните градуси ,защото гледах едно клипче с такъв котел и ми се стори че е с такъв вентилатор.Дали си забелязал колко градуса са ти изходните газове.
Искам да питам колегата Ганев тези вентилатори за изходните газове защо се слагат??? да компенсират ниската температур НА ТЕЗИ ГАЗОВЕ ИЛИ..???
p_delin - специалист
колега, вентилатор на изходните газове няма, а относно т на същите газове при максимална мощност и загряла вода е около 125 градуса
rosso666 - специалист
Това си е екстра колега благодаря
p_delin - специалист
и аз като се позамислих котела наистина мери т на изходящата вода, прав си е колегата Лазар
rosso666 - специалист
Ами разбира се че я мери нали от тази температура зависи цялата работа на котела....Въпреки че системите на ХЕРЦ мерят и входящата вода и така управляват трипътните си вентили.До колкото знам при тях и изходната и входящата температура на водата подлежи на настройка(чрез трипътния вентил и входящата)Дали и при тези чешки котли няма вграден такъв вентил.Тези които ти го инсталираха не ти ли обясниха ??
p_delin - специалист
Е да Херца не е хич лош но и цената му е добра.......
rosso666 - специалист
ХАХАХА Направо си е безумна .Но според мен горелката на твоя котел е по-добрата от тези на ХРЕЦ.Ти пробвал ли си с слънчогледови пелети и подобни ниско качествени пелети.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: