Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
vrangelov, много си прав!!

в този ред на мисли и данните предоставени от производителят, КПД то е над 200%
примера е с горелка РБ 100 която отдава 100 кW с разход 10 кг пелети за час :?
fbr - майстор
Правите ли разлика между мощност и енергия, че така лесно ги джуркате тези килограми и киловати. Май не правите.
LazarGanev - "Велик майстор"
vrangelov написа:
Номиналната не при всички горелки съвпада с максималната, нали! Ако предположим, че максималната е 30kW, а номиналната 20kW, Тогава можем да приемем, че под 5kW и над 22-24kW ще работи неефикасно.
Я дай един пример за такъв котел, че аз пак май съм изостанал нещо :? :) .
шоп - майстор
fbr написа:
Правите ли разлика между мощност и енергия, че така лесно ги джуркате тези килограми и киловати. Май не правите.

поясни ми
krasen1 - специалист
Да обясня как работи системата,макар да знам че голяма част от потребителите на този форума знаят за какво става на въпрос.От мен се иска едно измерване капацитета на шнека,въвеждам полученото количество и калоричност от един килограм пелети-калоричноста зависи от производителя.От тук нататък управлението следи всяка една част от секундата вход и изход на котела,пресмята дозите за всяка една мощност и количество въздух,като вентилатора си променя за всяка една мощност оборотите.Естествено има една отворена точка и това е бойлера който във даден момент служи като буфер.Говоря за едно добре измислено управление от едни български инжинери ,които са на ти с топлотехниката.Идвали са познати с различни марки горелки и всички са казвали едно и също-че не се занимавам със нищо,ни си водим записки какви пелети съм горили и при какви настройки,при торч това не е необходимо.Една горелка за да гори като хората ставаш настройчик,ако не се справиш почваш да пишеш тук за помощ.Все пак това е форум и всеки трябва да каже плюсовете и минусите на даден продукт,за да може тези които преминават на това отопление да знаят какво получават срещу определена сума пари.

Филме лично за теб съм го направил червено защото човек със твоя опит би трябвало от сайта им да разбере за какво става на въпрос преди да започне да пише глупости.Зад този дисплей както се изрази ти не видя мозъка на едни инжинери които сбъднаха една твоя мечта,да видиш горелка с права линия по температура или мощност.

На никого не правя реклама нито пък съм дистрибутор просто съм ползвател на един хубав котел и никого не ангажирам със мнението си.

Ето един ЛИНК за предимството на модулацията на горелката пред тези със 2-3 степени.
filmatoplo - майстор
Всяка горелка с модулиране го прави това в червеното :wink: не съм го отричал .
n.ganev - майстор
krasen1, зададох много въпроси и до сега нямам никакъв отговор може би в момента си ядосан или ангажиран да отговориш на колегите, но все пак беше обещал да ми дадеш някакъв отговор когато се видяхме. Е поне и ти видя за какво става въпрос при мен.
fbr - майстор
шоп написа:
поясни ми
Киловат е мярка за мощност (моментна), когато се умножи по мярката за време, става мярка за енергия (киловатчас) Твърдението на производителя на РБ100 няма да е вярно, ако е написано така "100 киловатчаса енергия произвежда нашата горелка от 10 килограма пелети" Ако е така, дай линк да видим че е така.
hr.hristov57 - специалист
ediv написа:
filmatoplo написа:
http://vbox7.com/play:5d423ba95a http://www.youtube.com/watch?v=Wdfur6ok1CI
Тук ако разгледаме внимателно видеото прави впечатление че при зададена температура на водата 65гр и достигната 62 котела работи на 7,5kw-средата на клипа и на 8kw-в края на клипа.Не е ли логично при малка разлика между двете температури горелката да намаля мощността си .
ediv, правилно си забелязал и е логично при малка разлика между зададената и текущата температура,горелката да намалява мощността си и така работи систематаТорч. Като се вгледаш по внимателно и в останалите параметри,които се индикират на дисплея- температура на входяща/ връщаща вода (по-малките цифри под текущата температура и със символ обънати стрелки) и текущото време картината е следната: средата на клипа - 19 и 15 часа- Т изх =63,0*С, Твх=54,4*С мощност-7,5кВт; края на клипа- 19и 16 часа - Тизх=62,4*С , Твх=53,9*С - мощност 8 кВт Това е така, защото системата се управлява не само по Т изходяща, а отчита Твходяща и темпа на нарастване на температурата на топлоносителя. В случая- няма нарастване на Тизх,а напротив. Клипа е заснет когато е започнало отваряне на трипътния вентил (Твх =55*С с допустимите отклонения) и постъпва по-студена вода от инсталацията, което кара управлението да повиши мощността на горелката.
ediv - специалист
hr.hristov57 Благодаря, за разяснението.Преди 15 години като си правих инсталацията и да е имало трипътни вентили не съм знаел от къде да чета за тях, а сега не ми се пипа нищо.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: