Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
mitko3040 - напреднал
Благодаря! Ще пиша след няколко дни какво съм избрал, през това време ще пообиколя офисите на фирмите в Бургас.
mitko3040 - напреднал
Гледах днес и котлите на БГ Терм. Kostrazewa и EdilKamin. Предложиха ми модел на Kostrazewa, който освен пелети гори и дърва. Не ми е необходимо, но котела изглежда добре, компактен е и става за апартамент. EdilKamin имат и котел 12 KW ама ми се струва, че може да не стигне, а имат и модел 18КW. Тази вечер пак ще чета за тях, жалко че няма кой да ми сподели лични впечатления.
n.ganev - майстор
Митак, форума сам по себе си показва какво е търсенето тук. Трудно някой ще ти даде отговор от ползватели на такива продукти заради цената. Отговор ще получиш и то при условие, че този който ти го даде има желание да даде такъв , но би прозвучал като реклама и за това може и да не иска.
LazarGanev - "Велик майстор"
Само ще кажа, че 12кВт според мен ще ти пасне по-добре от 18кВт
syncho - майстор
За Edilkamin не мога да споделя лични наблюдения, но знам, че не са им лоши продуктите. Не знам как и кой им е поддръжката в България.
boyukliev - помощник
Миналата година почти бях купил Отавата на Едилкамин, или Онтарио беше, не съм сигурен. Бая четох за тях. Имаше и БГВ модул в него. Отказа ме именно цената, макар че щях да го взема с отстъпка, но имаше други подробности по инсталацията, които ме отказаха, говоря конкретно за моята инсталация, не е свързано с котела.
Фирмата вносител беше "Митрев". Идваха в къщи фирмата - поддръжка да гледат инсталацията и от разговора, който водих с тях останах с впечатление, че за няколкото години откак се занимават само са монтирали и настройвали, не са имали случай на дефекти или рекламации на тази марка котли. Мога да потърся името на фирмата, митрев ги ползва за подизпълнители.
Още ми се мота някъде спецификацията в офиса.
Мой добър приятел си купи камина, към 20 Кв на Едилкамин. Той е с нискотемпературна инсталация, с подово, грее къща, с буфер е. Доволен е, разхода му е нормален, не е имал проблем с техниката, единствено не й харесват пелетите, за да работи без да се налага особено обслужване (често чистене) си иска румънските.
Аз купих Дефро в крайна сметка, като ползвах енергийния кредит, излезе ми с 2000 лв по-евтино, сега съжалявам, че не взех Козстрева, той е с реторт и с по-добра електроника, но миналата година нямаше вносител на Фузи Лоджика, аз си комуникирах с поляците директно и не посмях да поема риска да нямам сервиз....
s_s1 - специалист
mitko3040 написа:
Гледах днес и котлите на БГ Терм. Kostrazewa и EdilKamin. Предложиха ми модел на Kostrazewa, който освен пелети гори и дърва. Не ми е необходимо, но котела изглежда добре, компактен е и става за апартамент. EdilKamin имат и котел 12 KW ама ми се струва, че може да не стигне, а имат и модел 18КW. Тази вечер пак ще чета за тях, жалко че няма кой да ми сподели лични впечатления.
Аз ползвам кострева. Шумен е, при мен е в гаража, който е на партерното ниво в къщата и го чувам на горния етаж, ако няма други шумове. А иначе отделя доста топлина самия котел и ми отоплява над 30м2 гараж без да го желая, т.е. има доста топлозагуби. Купих го директно от поляците и не съжалявам.
mitko3040 - напреднал
Благодаря на всички. Котела е поръчан, ще се почва с инсталацията и другата седмица като дойде се надявам всичко да е както трябва.
rosso666 - специалист
малко в страни от темата.колеги мисля да сложа на стените (зад радиаторите) от тези тънките изолационни плоскости(депрон мисля че бяха ) около 6мм дебелина.Какво ви емнението дали има смисъл?

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: