Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Махаш " защитната клапа от отражателен огън " и конструктивно = на БОШ и тем подобни :-D .
filmatoplo - майстор
В последния ми бош имаше такъв отражател -оставих го, караше пушек нагоре в бункера. комина не бе с достатъчна тяга.
Radoslaw - специалист
С трици маймуни не се ловят.Аз едвам смогвам да ги горя ей с този двигател и шнек.(Чипса)

Съжалявам ,явно съм доста уморен ,това беше за съседната тема.

Прикачен файл

IMGP1808.jpg

Прикачен файл

IMGP1802.jpg
Здравейте,

Някой има ли допир или опит с котлите Термонова? Днес ходих до едно представителство в София (кв. Левски) и го гледах котела (http://www.termonova-bg.com/). На думи всичко изглежда прекрасно, но бих искал да чуя и мнения на специалистите или хора, които са го виждали.

За сравнение, другият ми фаворит е турския Slimpel 25. Ще трябва да избирам между тези 2-та.

Предварително благодаря за съветите.

Поздрави,
Драго
fbr написа:
Ако това наистина са "отоплителни плоскости" каквото и да значат, а не е водна риза, бягай далече от него.
Това е прекопирана скица на котли Бош,Дакон,Юнкерс,Будерус.
Освен това,упътването на котлите Марели и Голден-както го пише, са преписано и много леко променено на по горните.Външните ламарини са по различни.
Конструкция-добре.
Качество на материали и изработка.......................???
fbr - майстор
Аз ли не разбирам от скици, или Вие сте много напред с материала и не мога да Ви догоня. По това, което аз виждам на скицата, водната риза на този котел е само на външните стени на котела, а на Дакони, Бошове и т.н. вътрешните прегради са също водонапълнени, а не в както в случая, "отоплителни плоскости".
fbr написа:
Аз ли не разбирам от скици, или Вие сте много напред с материала и не мога да Ви догоня. По това, което аз виждам на скицата, водната риза на този котел е само на външните стени на котела, а на Дакони, Бошове и т.н. вътрешните прегради са също водонапълнени, а не в както в случая, "отоплителни плоскости".
Миии........не знам дали разбираш.Ако се вгледаш по внимателно ,ще забележиш,че отоплителните плоскости са доста дебелки. С толкова дебела ламарина не се правят битови котли.
Ноооо,това ,все пак е скица,илюстративна.
За да не се чудиш колко Сме напред с материала.......

http://systems.mareli-bg.com/products/% ... %B8-cb-25/
Аз ,лично,от никого не бягам ,та да се налага да ме стига. Нямам желание и претенции да се състезавам с когото и да е в този форум.
Сега,след като прочетох и аз характеристиките на котела,взе да ми харесва,а бях скептичен.
Колега има Даконченце 16 ,на което не съвсем всичко вътре му е водна риза.
Леле,сега се зачитам в паспорта на Бошчето ми,а там написали - отоплителни повърхности.
http://site.ecotherm.bg/files/file_591_1129bg.pdf
Просто въпрос на термини ,колега.
fbr - майстор
Щом отоплителни повърхности и отоплителни плоскости са едно и също нещо, значи си прав.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: