Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ico_3 - специалист
Аз като имам горелка дали ще мога да си купя само котел от тях?Или ги продават заедно?
milenskior - специалист
Ще може.
Аз днес говорих с тях.
Котела ще е на цена около 1700 лв(за 20 KW), чисто пелетен, защото ще има и комбиниран за пелети и дърва.
syncho - майстор
Абе от толкова много приказки дано накрая да не стане "много баби, хилаво дете". Интересно ми е да го видя като излезе, но нямам кой знае какви очаквания. Цената е достатъчно ниска, за да има защо да се притеснява човек.
filmatoplo - майстор
:? Колко да струва 200 кг стомана и ролка тел за цео + 2 надници на работник . :)
s_s1 - специалист
filmatoplo написа:
:? Колко да струва 200 кг стомана и ролка тел за цео + 2 надници на работник . :)
Не очаквах, че точно Вие така опростено ще разсъждавате колко може да струва едно изделие калкулирайки само основните суровини + цената на труда на прекия изпълнител.

Даже в соц времена не се калкулираше така опростено себестойността на една стока. А каква ще е цената на изделието за крайния потребител много не зависи от цената на желязото.

Мисля, че най-скъпото е "ноу хау" в пелетните котли. И даже в печките "циганска лябов" себестойността не е само мат'ряли и труд, а и технология, опит и др. "нетрудови"...
filmatoplo - майстор
:) Разбрах че ще бъда разбран по друго яче , нямах точно предвид този котел , а стоманен такъв дори и самоделка .А какво се очаква от мен да седя денонощно във форума и да се раздавам компетентно и безплатно , ами ще го имам предвид и няма да се шегувам вече :) .Значи истината е тази , сега Софианци се чудят с какво да се отопляват , попадат във форума след като напишат пелетен котел , и искат за 2 секунди аз или който и да е от колегите тук да им даде точен и правилен отговор на техния понякога не точен и пълен въпрос , ако не го получат веднага се изнервят и разочароват и др :) Какво викаш жена , да идем на плаж -ами хайде :cool: По повод на пелетен котел , котела на Грейко ще ви изненада приятно като цена качество , и работа в комплект с горелката РБ20. :wink:
Christo - майстор
Ако им напиша на софиянците колко ми излиза парното на месец, ще им мине мерака да плачат от Топлофикацията!
Относно цените на котлите: "Хубавите и евтините стоки ги продаваме на различни щандове", казал евреинът на арменеца. :lol:
s_s1 - специалист
Christo написа:
...
Относно цените на котлите: "Хубавите и евтините стоки ги продаваме на различни щандове", казал евреинът на арменеца. :lol:
Така е. Всичко е компромис м/у цена и качество. И на мен много ми харесват австрийските пелетни котли, но са безумно скъпи, а пък турските всеядни такива са евтини, но сделани, недоделани поне на външен вид.
Christo - майстор
Безумно скъпи са, прав си! За нас, щото сме бедни. По Европата хубав котел струва 3-4 заплати...Много пъти съм разглеждал вносни котли от Австрия и Германия. Почти всички са изправен паралелепипед или цилиндър вътре димогарни тръби с турболатори в тях, които се задвижват през интервали за автоматично чистене. Нищо сложно! Трябва яка гилотина за ламарина 5-6мм., бормашина или фреза, абкант и заваръчна техника. 2-3 електромотора под 500 вата, 1-2 шнека и това е! Единственото нещо, което е проблемно е смучещият вентилатор, който трябва да работи в пушека и при над 100 градуса. Ламбда сонди и термо датчици има бол за смешни пари! Как пък не се намери някой да прекопира просто някой конкретен читав модел! Толкова машиностроителни предприятия бяха нарязани за скрап! Да кажем, няма да са улучили стоманата и ще изгори за 10 вместо за 20 години. Можем да го преживеем, стига цената да е под 5К лева. Ама понеже печалбата няма да е 300 процента, идеята не е привлекателна.
filmatoplo - майстор
И вентилатора е лесен , както при Атмоса , засмуква си и въздух и се охлажда , не минава само дима . :)

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: