• 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
marinmnm - специалист
Този котел е добър но не е за тази квадратура,която казваш ,ти. Той е за 250м2 пригоден да отоплява.
Прочети хубаво мненията във форума ,за да не влезнеш в многосериен филм.
Ще Ви бъда благодарен ако ми дадете идея за котел на газ 20кВ . Е и добро съотношение цена-качество
LazarGanev - "Велик майстор"
Какво ще отопляваш?
Къщата е към 170кв.м жил.площ по НА , не е мн.добре изолирна. Иска ми се първо отоплението да направя ,а после изолацията защото няма да мога да движа 2-та проекта паралелно.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не знам какъв бюджет планираш, но за такава къща бих предложил едноконтурен котел плюс серпентинен бойлер, например това:
http://www.bosch-climate.bg/products/ga ... 000-w.html
Благодаря Лазар Ганев,ще го имам в предвид като разглеждам офертите .Ще трябва да потърся някой приятел или познат който се отоплява на газ и да ги проверя с какви котли са и дали са доволни - поне знам че няма да ме излъжат ,че на тези мошенници от газовите фирми им нямам даворие като почнат да ме баламосват :lol: А иначе БОШ звучи много добре и си тежат на място - ГЕРМАНЦИ
Vectra - специалист
Привет майстори! :)
И аз ще имам нужда от съвет.
След няколко месеца ще ми се наложи изграждане на отоплителна инсталация.
Апартамента (който все още се строи) е 100м2, източно изложение, последен етаж.
Имам уверението на инвеститора за много добра външна изолация (10+см). Чувал съм само добри отзиви за построени от него сгради, така, че му вярвам.

От изчетеното във форума разбрах няколко основни неща:
1. Котлето трябва да е кондензно за да работи на ниски температури защото там КПД-то му е по-високо.
2. Котлето и отоплителните уреди да са добре изчислени за да работи котела в модулаторен режим
3. Трябва да има програматор за оптималнен температурен режим
... пропускам ли нещо?

Та в моя случай каква комбинация ще е най-удачна? Има ли нещо, което трябва да се предвиди
още при строежа на сградата(апартамента в частност) за да бъде изградена системата най-добре.

Става въпрос за Шумен. какво ще кажете за Tesi?
P.S. Много ще се радвам да чуя мнението на Лазар. Уважавам го като професионалист, а и
веднъж лично ми помогна с една продупчена от мен тръба във Варна. =D>
Та се надявам и сега да удари едно рамо.
Забравих да спомена, че онова четвъртитото, петнайсетгодишното , чака...... :partyman:
teodor_xristov_80 - напреднал
Здравейте отново за тази година.
Извършвах профилактика на котела преди предстоящия зимен сезон и установих следното:
Когато котела е настроен да затопля водата до 65 С, а с терморегулатор температурата е зададена на 22С, котела изключва поради достигане на зададената температура от 65 С и след малко пак се включва. Това продължава докато регулатора не отчете зададените 22С и не подаде команда на котела да спре.
При горе описаната ситуация, котела достига температурата на водата и изключва - т.е. горелката изключва напълно, като след като падне темп. на водата отново стартира.
За да модулира котела не трябва ли при достигане на тази температура от 65 С горелката да продължи да работи и да регулира мощността си докато терморегулатора не я изключи напълно.
Котела ми модулира при БГВ на проточен принцип. Модела е АРИСТОН КЛАС 24 ФФ
LazarGanev - "Велик майстор"
Май радиаторите са ти малко при тази температура
teodor_xristov_80 - напреднал
Лазаре не са. Говоря хипотетично. Трябва ли мощността да модулира при отопление или само при санитарната вода.
П.П. за радиаторите се погрижих ощи миналата година след разговор с теб.
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 169

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: