• 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Може да, сложи по-голям, поне 12л
Sasch - помощник
Колеги може ли да ми помогнете с преправянето на отоплителната ми инсталация. Имам същия котел като на колегата пуснал темата,а именно Hermann Euratop 24 SE. Изчетох доста форуми и така и не успявам да изчисля необходимия брой глидери за моето жилище,а зимата чука на врата. Имам схема на жилището, спецификация на радиаторите и на котела. Също така бих се радвал да ме насочите и откъде да си закупя програматор с модулация тъй като не мога да намеря такъв.

Апартамента е на последен етаж(апартамента под мен се отоплява,а на плоския покрив има топлоизолация,но не знам с каква дебелина)
Височината на помещенията е 2,5м
Дебелината на външните стени е 35см. Зидарията е тухли четворки 25см плюс 8см изолация от стиропор и 2см мазилка.
Дограмата е ПВЦ с обикновен двоен стъклопакет
Тръбите от котела до колекторите са 3/4, а от колекторите до радиаторите 1/2

Ако има нужда от някаква допълнителна информация ще я осигуря веднага.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
vesel - специалист
Здравейте,
Ще си позволя да питам в тази тема за бойлер със серпентина понеже мисля да го комбинирам с едноконтурен газов котел. Набелязал съм си TESY GCV9S 100 44 30 B11 TSR, http://www.tesy.com/bg/products/elektri ... _b11_tsrp/
Доколкото разбрах, въпросния модел има място, където се поставя термосонда, което е необходимо за моята цел. Площта на серпентината е 0.7 м2, мощността и е 18,5кВт. Изолацията на бойлера е 18мм, което за съжаление е малко в сравнение с други модели. Котелът ще е с максимална мощност около 17 кВт.
Подходящ ли е този бойлер според вас?
nilro - специалист
Днес ни пуснаха газ, :partyman: и само да питам стайното ми термоуправление Bosch TRZ 12-2 в комбинация с Bosch Gaz 3000 W,модулира ли мощността на котела или е on-off?Зададени са няколко различни температури в рамките на 24 часа.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не модулира, работи он/офф
nilro - специалист
Лошо.Значи са ме подвели :axe:
hbogdanov - напреднал
LazarGanev написа:
Може да, сложи по-голям, поне 12л
Благодаря Лазаре, послушах съвета ти и взех 12л (следващия размер е 18л и ми се видя много голям). Ще го вържа на мястото на вградения като удължа връзката извън котела.
Само едно нещо се чудя - оригиналния се напомпва на 0.8 бара, а този идва напомпан на 1.5 бара. Аз досега съм гледам горе долу 1.5 бара да е налягането в системата, та незнам така ли да го оставям или да го спадно до 0.8 като на оригиналния?
hbogdanov - напреднал
LazarGanev написа:
Направи го 1.2
Добре, ще го спадна.
Благодаря за съвета.
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 169

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: