• 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами кой пуска котела и подписа гаранцията? Би трябвало да е ограничил максималната мощност на котела за отопление на максимум 10кВт, дори 7-8кВт е достатъчно.
teodor_xristov_80 - напреднал
LazarGanev написа:
Ами кой пуска котела и подписа гаранцията? Би трябвало да е ограничил максималната мощност на котела за отопление на максимум 10кВт, дори 7-8кВт е достатъчно.
Ако се ограничи максималната мощност на котела, това ще доведе ли до намаляване на консумацията на газ. Вчера четох инструкциите на моят Аристон и чрез менюто проверих и се оказа че при фабрични стойности от 0 до 99 котела е настроен на 44, което по таблицата за налягането на газста отговаря на около 14Кв. Може да се намали до 0 което отговаря на 9 кв.
По този начин мин и мах ще съвпадат.
Поне така го разбрах.
Да го намаля ли и ще има ли ефект.
LazarGanev - "Велик майстор"
Мощността за отопление се ограничава според топлозагубите на жилището и инсталираната радиаторна мощност
ESPACE - майстор
teodor_xristov_80 написа:
Вчера четох инструкциите на моят Аристон и чрез менюто проверих и се оказа че при фабрични стойности от 0 до 99 котела е настроен на 44, което по таблицата за налягането на газста отговаря на около 14Кв. Може да се намали до 0 което отговаря на 9 кв.
По този начин мин и мах ще съвпадат.
Поне така го разбрах.
Да го намаля ли и ще има ли ефект.

Експериментирай, няма универсално решение. Но според мен няма да има подобрение. Просто такива са ти топлозагубите.
sezi - напреднал
Здр колега Лазар искам да задам още 1 въпрос ако нямаш нищо напротив..
Значи проверих сервизните настройки на котела и наистина имам пипнати настройки на някои от параметрите на котела.
параметър 2-режим циркулация на помпата е зададена 2=n/a, параметър 3-мощност на отопление е зададено 30%, 4-мощност на БГВ е 90, параметър 5- минимална Т на водата в отопл.с-ма е зададено 30гр, като диапазона на настройка в упътването показва от 10 до 25гр за управление с външна сонда, параметър С- модулация е 1, което показва че има наличие на модулация, параметър Е -мин.подавана Т при работа с КОП(контролер с отворен код)е зададено 40гр.(тука нетрябва ли да е 50 или 55гр), диапазона на настрийка е от 10до 60гр. и накрая параметър П - мин.време за изкл.п време на работа в режим на отопление е 5мин. Та мисълта ми е, че почти е настроен за работа с управлението Honeywell T87M1011, в момента съм с он-оф управление и въпроса ми е трябва ли да донастроя тези настойки и да ползвам Honeywell T87M1011 и да го донастроя да не е с КОП на показател С - да задам 0=липса на модулация и да ползвам он-оф управлението. Въпроса го задавам към тебе, понеже мисля, че си един от най-добрите благодаря ти предварително.... И също така колегата 2v6 е прав за настройките които ми каза и те точно трябва да са за Honeywell T87M1011 управление с външна сонда..
LazarGanev - "Велик майстор"
Здрасти sezi,
отговарям на въпросите:
- модулацията не трябва да се маха - това се прави само при особени случаи - работа с буфер, което не те касае. При работа с он/оф термостат котелът пак си модулира, но по температура на водата, а не по стайна температура, както при КОП. От Теси препоръчват че е по-добре да се работи с он/оф термостат, а не с КОП ( те също имат КОП -
EasyRemote). Има обаче разлика при връзването - он/оф термостат се връзва на клеми 6-7, а КОП - на 11-12. Само това е разликата, никакви други настройки не се правят.
sezi - напреднал
EasyRemote на Теси нестава за моя котел, днеска питах колегите за това управление и казаха, че е за по старите модели на теси, поне така ми казаха, с според тебе ако искам да мъча Honeywell T87M1011 за да постигна помалко разход на газ, параметър Е -мин.подавана Т при работа с КОП(контролер с отворен код) тука нетрябва ли да е 50 или 55гр, диапазона на настрийка е от 10до 60гр., понеже с него в момента постоянно ми показва 40гр., защото можеби е зададено толкова.....
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз също съм питал - става, защото работи по същия протокол, но ми казаха да не се занимавам, а да карам с он/оф. Но ти ако искаш да мъчиш Honeywell T87M1011 пробвай да повишиш параметър Е, както казваш - пробваш до 60, за да видиш резултата. Освен това пробвай и да промениш параметър Е. - сега колко е - 0, 1 или 2?
sezi - напреднал
параметър Е. e 1, а за параметър 5 е зададено 30гр, но в упътването пише от 1 до 25гр.
LazarGanev - "Велик майстор"
:? Не мога да кажа нищо за това
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 169

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: