• 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sezi - напреднал
За съжеление немога да задам аз температурата, автоматично се определя от управлението, на 21гр е 40гр, а на 22 се покачва до 44гр.
LazarGanev - "Велик майстор"
Изненадвам се, че този програматор управлява модулацията на котела, досега съм знаел, че този котел няма модулиращ термостат :? . Но ще проверя - а дано, ама... Ако наистина е така - още повече липсва логика за повишен разход при ниска стайна температура - кондензния котел е най икономичен при ниски температури на водата.
sezi - напреднал
Благодаря ти за отговора, и аз така мислех,че са по икономични, но уви. Задавам му ръчно температурата и после запаметявам нои автоматично превключва на неговото си. Аз си го обяснявам по др начин, понеже при 21гр тем на водата в котела показва посточнно 40гр и по често се включва и изключва, а като му задам темп 22 тем се качва до 43-44 и по рядко се вклчва и изключва. Обещаха ми да ми дадат за пробата друго управление което не управлява Т на котела, и аз ще му задам примерно 45 до 50 за да видя дали ще има ефект.
ESPACE - майстор
Хъни-то управлява котела по Open Therm ® протокол. Но такъв начин на управление е малко изнервящ. Странен термостат, нищо не намирам за него на други езици освен холандски.
ЕasyRemote също ползва Open Therm ®, ако го вържеш към Intergas котлите на Теси. Ама Изи-то не си позволява подобни своеволия :) и прави каквото му кажеш.
LazarGanev - "Велик майстор"
Я сложи за проба един обикновен он/офф термостат (например ТОЗИ работи много коректно, има го доста по-евтин). На този Хъниуел не ми харесва логиката му на работа
sezi - напреднал
Значи другото което се получава при мене е, че когато достиге зададената температура в стаята с управлението, котела се изключва, а би трябвало да не се изключва, а да се регулира автоматично от управлението, като намаля мощността или тем на водата или върти водата по продължително време. Явно нещо не е наред (можеби несъвместимот между управлението и котела).
LazarGanev - "Велик майстор"
Нормално е да изключи - той си намаля мощността до едно време, но минималната му мощност е 6кВт, която е много за това топло време.
sezi - напреднал
Здравей Лазаре, за проба намерих термо рагулатор EG 2921 на ТЕСИ, с него наистина е по топло вкъщи, задал съм 45 гр. ръчно на котела (Т на водата) 22гр. на управлението,но имам следния проблем - котела винаги като достигне зададената температура на водата се изключва, върти помпата 30сек и се изключва, след примерно 6-8мин се включва пак и започва да топли наново водата в системата и така постоянно се повтаря. Според мене точно този ефект ми качва и разхода на газ, който е пак 8куб на 24ч., няма го момента да ми върти само водата в системата, защо се получва това с Honeywell T87M1011 си въртеше водата след достигане на зададената темп, пак имаше такъв разход. Управлението Honeywell T87M1011 си беше закачено на 11 и12, а това новото за EG 2921 колегите ми казаха да е на 6 и 7, може ли това да е проблема?
LazarGanev - "Велик майстор"
Много ниска температура си задал на водата - правилното е потенцометъра да го дадеш до край, а да ти ограничат мощността за отопление според нуждите на жилището
sezi - напреднал
Колко трябва да се зададе Т, при условие, че котела ми е кондензен двуконтурен, нетрябва ли да задавам по ниски температури на водата?
И другия ми проблем е следния, БГВ на котела ми е вързана на една точка с пералнята и когато перарлнята пре да дърпа водя се получава воден удар към котела и за секунди се влючва втория котел за БГВ, като го обясних на момчето, който ми го направи ми обясни, че налягането в кооперацията е слаба и затова се получава този ефект.
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 169

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: