Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Разбирам, благодаря Ви за споделеното мнение. Предполагам, че нов ще реши проблемът.
ESPACE - майстор
Е, със сигурност нов ще го реши. И този подлежи на ремонт най-вероятно.
Kondor1 - специалист
съб фев 12, 2022 11:59 amВиктри написа:
Привет, котел Имергаз 32кВт, от една седмица не може самостоятелно да включи топъл режим рано сутрин, 6ч. Последно работи в 19ч вечер и през нощта почива. Вчера беше сервизиран разширителният съд заради вода в него, но това отново не помогна за самостоятелния сутрешен старт за топъл режим на котела. Сега налягането е по-ниско , 1.4-1.5 след вчерашната поправка, но прави впечатление, че на екрана , като форсирам ръчно работа, се появявява доста ниска начална Т 17градуса и дълго след това не се показва иконка на свещ и трите степени на загряване на водата, т.е. че е запалил и съответно покачването на Т става доста бавно.
Възможно ли е да бърка ниската Т на водата, изстинала през нощта , за запалване в началото на деня, защото в последствие котелът получава нормално сигнал от програматора и работи без проблем през деня?
От друга страна , миналия месец имаше доста по-ниски Т, -17градуса и тръгваше без проблем топлото, но сега вече нямам никакво обяснение за ситуацията. Техниците споменаха, че е възможно програматорът да е слабото звено - на 6г, но ми убягва логиката да не може еднократно да стартира работа на топъл режим сутрин, а после да си следва зададената програма...
Обади се на Овергаз да погледнат таблото. Не знам замръзва ли нещо вътре, но пипат и оправят. Чувах за няколко случая на подобно непалене. Май газта в хранилището е с по-лошо качество или примеси и от това стават аномалии. 17' не ти е проблем, а самото горене (запалване) не се получава.
Развръзката се оказа вода в разширителния съд. Оттам и постоянната нужда да се вдига налягането. Програматорът си тръгна нормално - пали при всякакви Т. Техниците се изумиха, че по питите в котела няма нагар за почти 6г. работа и засега отлагам почистването - лятото ще е тази хигиена.
Благодаря за споделените мнения.
Хора,аз ли съм карък,или просто не избрах правилния котел-Витоденс 100-двуконтурен.След два месеца ползване тотално се запуши топлообменника.На БГВ кихаше,гаснеше,даваше грешки.Някой има ли наблюдение над тях?Да се подготвям ли за профилактика на 2 месеца,или е било инцидентно?
vesel - специалист
И какво имаше вътре в топлообменника? :?:
кал и черни люспи.Предполагат,че люспите са от прегряването на топлообменика

Тема "Проблем при отопление на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: